W dniu 15 lutego zakończyliśmy nabór wniosków na drugą edycję konkursu "Studio Inicjatyw". Pomysły zgłoszone do tegorocznej edycji charakteryzowały się dużym zróżnicowaniem, potwierdzając wyjątkową kreatywność i pomysłowość osób stojących za wnioskami. Inicjatywy kierowane są do różnych grup wiekowych i środowisk mniej lub bardziej widocznych w mieście. Wśród jedenastu zgłoszeń znalazły się zarówno nowe, jak i znane już inicjatywy, cieszące się w ubiegłorocznej edycji konkursu wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.

Studio Inicjatyw zaprasza Państwa do składania wniosków na rok 2022 i realizacji oddolnych, samodzielnych i niezależnych inicjatyw w postaci warsztatów, zajęć, spotkań, koncertów itp. Podstawowym warunkiem jest to, by adresatami wydarzeń stali się mieszkańcy Słupska, zaś miejscem realizacji Emcek (Al. 3 Maja 22), Szkoła Kultury (ul. S. Banacha 17) lub przestrzeń publiczna tej części miasta. Na wnioski czekamy do 15 lutego 2022. Realizacja pomysłów od 1 marca do 15 listopada 2022.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Po podróży". To propozycja zarówno dla tych, których pasją jest zwiedzanie świata, jak i tych, którzy lubią po prostu posłuchać o wyprawach w cztery strony świata, wrażeniach, mieszkańcach odległych lądów, ich kulturze i tradycjach. Spotkania będą także pełnić rolę forum wymiany doświadczeń praktycznych, dotyczących transportu, biletów, miejsc noclegowych itp.

U'Panzerott, Kisiciele Marcin Kisielewski i Słupski Ośrodek Kultury mają zaszczyt zaprosić na warsztaty kiszenia. Kiszenie to sposób konserwacji żywności, który opiera się na fermentacji. Efektem kiszenia jest nie tylko dłuższy termin przydatności. Kiszonki mają znacznie mniej cukru, są lepiej przyswajane, ułatwiają przywrócenie prawidłowej mikroflory w jelitach, a także wspomagają działanie układu odpornościowego.

To projekt zakładający prezentację kultury hiphopowej z raperami, rysownikami, bboyami czy producentami muzycznymi. W sobotę, 9 października 2021, na scenie sali pARTer Emceku zaprezentowali się m. in. EndRiu oraz Tolu - przez wiele lat związani z inicjatywą "Hip-hop. Druga Szansa" oraz zaproszeni do współpracy młodzi artyści - rapperzy, rysownicy, a nawet osoby jeżdżące na BMX-ach i deskorolkach. Wyróżnione przez ekspertów osoby zostanały nagrodzone. Dzień wcześniej, w piątek 8 października 2021, odbyły się warsztaty na które zaprosiliśmy uczniów z lokalnych szkół. Na realizację wniosku przyznano 2 000 zł. Zajęcia były nieodpłatne.
Jesienny Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się w dniach 25-26 września 2021 r., pod Honorowym Patronatem Prezydentki Miasta Słupska.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia w projekcie. Otwórz się na relaks...

Zapraszamy 22 sierpnia 2021 r. godz. 19.00 na taras Emceku"Bari, Bari na tarasie” to kolejna inicjatywa oddolna realizowana w ramach konkursu Studia Inicjatyw. Będzie to koncert muzyki włoskiej. Znane włoskie przeboje wykona Alberto Amati, który odkrył zamiłowanie do śpiewu, uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Ravennie.

„Soboty ze sztuką” to inicjatywa oddolna, realizowana w ramach konkursu Studia Inicjatyw ze środków Słupskiego Ośrodka Kultury.  Inicjatorką i prowadzącą warsztaty jest pani Kamila Bednarz - to artystka, projektantka biżuterii oraz mama dwójki dzieci. Kocha życie i sztukę, którą uważa za niezbędną do rozwoju dziecka. Absolwentka Politechniki Koszalińskiej na wydziale wzornictwa, ze specjalnością projektowanie graficzne.

Cieszymy się bardzo z tak dużego zainteresowania konkursem. Zgłoszone pomysły dowodzą, że chcą się Państwo angażować i zmieniać rzeczywistość. Mamy nadzieję, że Studio Inicjatyw stanie się takim miejscem, w którym będziemy się wzajemnie inspirować, mierząc wysoko.

Studio Inicjatyw jest pracownią Słupskiego Ośrodka Kultury mieszczącą się w Emceku (al. 3 Maja 22). To przestrzeń przyjazna i otwarta na pomysły oraz oddolne inicjatywy mieszkanek i mieszkańców Słupska. Chcemy, by SI wraz z sąsiednimi salami, tj. taneczną, widowiskową i kawiarnianą, stało się miejscem kreatywnych spotkań, wymiany umiejętności i doświadczeń, realizacji interesujących wydarzeń kulturalnych i animacyjnych, a także nawiązywania i budowania relacji. Stawiamy na różnorodność! Mamy nadzieję, że tego rodzaju współpraca stanie się także punktem wyjścia do rozmów o roli współczesnego domu kultury jako lokalnego animatora, miejsca wspólnego służącego integracji, skupiającego wolontariuszy działających na rzecz kultury.