Over the limit - festiwal Miejsce Kobiet online

Kino
Termin: 2020-11-20 09:00 - 2020-11-29 23:59

Miejsce: MOJEeKINO.pl

Mojeekino przycisk

Over the Limit
Finlandia, Niemcy, Polska 2017, 74 min

reżyseria: Marta Prus
scenariusz: Marta Prus
zdjęcia: Adam Suzin

20-letnia Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. W przygotowaniach do olimpiady w Rio de Janeiro pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

Marty Prus nie interesuje historia życia ani droga na szczyt bohaterki. Interesuje ją cena, jaką młoda dziewczyna musi zapłacić za sukces. (…) W "Over the Limit" kamera Adama Suzina podchodzi blisko bohaterek, starając się wprowadzić nas w ich intymny świat. To właśnie za sprawą kapitalnych zdjęć i montażu (którego autorem jest Maciej Pawliński) film Marty Prus osiąga imponującą intensywność i pozwala poczuć samotność bohaterki stawiającej czoło swoim słabościom, lękom, oczekiwaniom trenerów i pozostałym zawodniczkom. Marta Prus wierzy w swoją bohaterkę. Zamiast szukać formalnych wytrychów i eksperymentować z dokumentalną narracją, po prostu podąża za emocjami Rity. Świetnie odrysowuje toksyczną, ale bardzo niejednoznaczną relację łączącą zawodniczkę i jej trenerki – trenerkę osobistą, oraz szefującą jej Iriną Viner. /Bartosz Staszczyszyn, Culture.pl/

bilety: 15zł

Film dostępny w wirtualnej sali kina Rejs, w ramach 15. festiwalu Miejsce Kobiet.

 

Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2020-11-20 09:00 do 2020-11-29 23:59