W ramach KOMEDA JAZZ FESTIVAL kino Rejs zaprasza we wtorek, 12 października, o godzinie 18.00 na pokaz specjalny filmu "Miles Davis: Birth of the Cool". Przed seansem słowo wprowadzenia wygłosi dziennikarz muzyczny, Andrzej Winiszewski.

Nie zwlekając dłużej przedstawiamy nasz październikowy repertuar...

Październik za oknem mieni się kolorami i taki też będzie klubowy repertuar - bardzo różnorodny. Pokażemy filmy zarówno polskie jak i zagraniczne, fabularne i dokumentalne, kameralne i zrealizowane z rozmachem, kontemplacyjne i takie, które trzymają w napięciu do ostatniej minuty.

W ramach festiwalu KINO DZIECI zapraszamy młodzież w wieku 12 - 16 lat do udziału w warsztatach animacji z użyciem plasteliny. Młodzi artyści pod kierunkiem Moniki Kuczynieckiej tworzyć będą krótki film pod roboczym tytułem "O zachowaniu w kinie".

W ramach 19. Dni Kultury Żydowskiej w Słupski kino REJS zaprasza w piątek, 24 września, o godzinie 21.00 na pokaz specjalny filmu "W ciemności" poprzedzony słowem wstępnym Agnieszki Holland.

W sobotę, 18 września, serdecznie zapraszamy do kina REJS na jubileuszowy wieczór wspomnień pod hasłem „30 lat świetlnych”. Covidowe ograniczenia nie pozwoliły nam na zorganizowanie w lutym tradycyjnego maratonu "Dla zakochanych w kinie", więc trzydziestolecie kina i Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Projekcja” świętujemy w tym roku niejako w odcinkach.

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy działalność DKF Projekcja i już za niespełna tydzień zapraszamy na pierwsze spotkanie.

Kiedy liście na drzewach zaczynają się mienić kolorami to znak dla małych i dużych jeży, że wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona festiwalu Kino Dzieci. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie w ostatni weekend września i potrwa do 3 października.

Zachęcamy do obejrzenia sześciu hitów 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w ramach Weekendu z Festiwalem MDAG! Po dwóch latach na REJSowy ekran powraca MDAG. To jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Aby dokument jak najszerzej docierał do polskich widzów oferujemy Weekend z Festiwalem MDAG, który w tym roku przypada na 10-12 września. Filmy tego festiwalu to najlepsze kino non-fiction. Oferują to, co w kinie najważniejsze – emocje. 

Choć lato kalendarzowe jeszcze trwa, to za oknem aura coraz częściej jesienna. W takie dni, jak pisał w wierszu Konstanty Ildefons Gałczyński, najlepiej „deszcz, zawieruchę przeczekać” w kinowym fotelu. Zatem nie zwlekając dłużej, przedstawiamy wrześniowy repertuar.

W dniach 8-9 września 2021 zapraszamy na bezpłatne pokazy w ramach 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA. To wydarzenie, które odbywa się w Koszalinie już od osiemnastu lat, a jego celem jest integracja środowisk poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnościami. Widzowie z kilkunastu miast Polski mogą uczestniczyć w tak zwanych "małych festiwalach", oglądając zakwalifikowane do konkursu filmy za darmo.