Finałowe spotkanie w ramach cyklu SZTUKA W KADRZE, film "Vermeer. Blisko mistrza", to prawdziwa perełka, nie tylko dla wielbicieli twórczości genialnego Holendra.

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca o godz. 18:00, zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu 100 lat Warner Bros. Tym razem sięgniemy do klasyki kina gangsterskiego, a naszym ekranem zawładnie słynna para przestępców - Bonnie i Clyde.

 Czerwiec tuż-tuż, więc czas na prezentację nowego planu filmowych Rejsów...

Od czwartku na rejsowy ekran wchodzi urocza animacja dla najmłodszych NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA, a w tę niedzielę po seansie o 13.30 zapraszamy na bezpłatne warsztaty familijne po filmie.

To już ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkania DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Choć słoneczna pogoda nie sprzyja siedzeniu w kinie, to jednak wierzymy, że niebanalny repertuar zachęci do cotygodniowych spotkań przed dużym ekranem.

Od ponad dwudziestu lat kino REJS organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem KINO W OCZACH DZIECKA.

W najbliższą niedzielę, 28 maja, zapraszamy na kolejne warsztaty familijne. Tym razem inspiracji do zajęć dostarczą nam bohaterowie filmu "Ernest i Celestyna: misja muzyka".

21. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi. W Słupsku już po raz kolejny festiwal współorganizuje kino Rejs.

Możemy dywagować nad czynami i postawą moralną artysty, ale nieodmiennie i niezaprzeczalnie sztuka Paula Gauguina zachwyca, zwłaszcza ta tworzona w trakcie pobytu malarza na Polinezji Francuskiej.

Jak co roku zapraszamy do kina Rejs na seanse w ramach Weekendu z 20. Millennium Docs Against Gravity. W dniach 19-21 maja będzie można zobaczyć sześć hitów tegorocznej edycji festiwalu.

Ponad sto lat temu, dokładnie 4 kwietnia 1923 roku, pochodzący z polskiego Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim w powiecie makowskim, bracia Albert, Sam, Harry i Jack założyli firmę, znaną dzisiaj jako Warner Bros.