Trochę nieskromnie, ale w pełni świadomie, zapowiadamy: to będzie wspaniały miesiąc spotkań w DKF Projekcja. Na ekranie pojawią się długo wyczekiwane festiwalowe perełki, które zachwycą nie tylko wytrawnych kinomanów, ale również tych, którzy swoją filmową pasję dopiero odkrywają.

14 lutego 1991 roku odbył się oficjalnie pierwszy pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Projekcja", który dzisiaj nosi zaszczytne imię swojej założycielki Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Choć luty jest najkrótszym miesiącem w roku, to w naszym sercu zajmuje miejsce szczególne. Właśnie 14 lutego 1991 roku odbył się oficjalnie pierwszy pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Projekcja", który dzisiaj nosi zaszczytne imię swojej założycielki Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Styczniowa odsłona cyklu "Sztuka w kadrze" po raz pierwszy zaprowadzi nas na kontynent amerykański. Tym razem tematyką spotkania będzie sztuka współczesna. Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego i warsztaty po filmie w niedzielę, 15 stycznia, o godzinie 13.30.

W niedzielę 22 stycznia po seansie "Zadziwiającego Kota Maurycego" o godz. 13.00 zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne, gdzie każdy będzie mógł stworzyć swojego własnego mruczka.

Przed nami kolejny rok spotkań DKF PROJEKCJA im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. W styczniu zapraszamy na cztery tytuły, które z pewnością dostarczą wielu emocji i tematów do dyskusji.

Już od 13 stycznia zapraszamy do kina REJS na wydarzenia przygotowane z myślą o młodych widzach z okazji ferii zimowych. Po wybranych seansach filmowych zaplanowaliśmy w sali Tango dodatkowe aktywności: we wtorki spotkania z grami planszowymi, w środy warsztaty plastyczne, w czwartki zajęcia muzyczne, a w piątki animacje i zabawy ruchowe.

Grudzień to niewątpliwie czas podsumowań, ale my patrzymy w przyszłość:) Żeby hucznie rozpocząć Nowy Rok, przygotowaliśmy dla Was niebanalny rozkład filmowych Rejsów na styczeń.

W czwartek 15 grudnia gościem DKF Projekcja będzie pochodzący ze Słupska reżyser Marcin Bortkiewicz. Okazją do spotkania będzie przedpremierowy pokaz jego najnowszego filmu "Tonia". Rozmowę z twórcą poprowadzi dziennikarz i krytyk filmowy Rafał Pawłowski.

W ramach cyklu SZTUKA W KADRZE zapraszamy w niedzielę, 18 grudnia, o godzinie 13.30 na pokaz filmu dokumentalnego "Van Gogh: pola zbóż i zachmurzone niebiosa" oraz warsztaty plastyczne.

warztaty kartki 3D
Po niedzielnym pokazie "Świątecznej niespodzianki" 11 grudnia o 14.00 zapraszamy na warsztaty tworzenia świątecznych kartek 3D.