Niewidoczne życie sióstr Gusmão - festiwal Miejsce Kobiet online

Kino
Termin: 2020-11-20 09:00 - 2020-11-29 23:59

Miejsce: MOJEeKINO.pl

Mojeekino przycisk

A Vida Invisível de Eurídice Gusmão
Brazylia, Niemcy 2019, 139 min

reżyseria: Karim Aïnouz
scenariusz: Karim Aïnouz, Murilo Hauser, Inés Bortagaray
zdjęcia: Hélène Louvart
muzyka: Benedikt Schiefer
obsada: Carol Duarte, Julia Stockler, Gregorio Duvivier, Bárbara Santos, Flávia Gusmão, Fernanda Montenegro

Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć. Obie są młode, ambitne i wierzą, że świat stoi przed nimi otworem.

Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Niestety dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie stracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą.

Obraz powstał na podstawie bestsellerowej powieści „Niewidzialne życie” Marthy Batalhy, prze-łożonej również na język polski. Zarówno powieść, jak i film są hołdem złożonym pokoleniom niewidzialnych kobiet, sprowadzonych kulturowo do roli wyłącznie żon i matek.

bilety: 15zł

Film dostępny w wirtualnej sali kina Rejs, w ramach 15. festiwalu Miejsce Kobiet.

 

Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2020-11-20 09:00 do 2020-11-29 23:59