aktualności

sam na scenie logo

Protokół

Turnieju Teatrów Jednego Aktora 16.„Sam na Scenie”

64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Słupsk, 20-22 czerwca 2019 r.

Jury w składzie:

Przemysław Bluszcz, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Jan Zdziarski i Bernadetta Żynis
po obejrzeniu piętnastu przedstawień konkursowych przyznało następujące nagrody
i wyróżnienia:

 

Wyróżnienia w wysokości po 1000 zł ufundowane przez Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego otrzymują:

 

Aleksandra Łazarska z Suwalskiego Domu Kultury za spektakl „Nie dla żartu”;

- Agnieszka Rajda z Raciborskiego Centrum Kultury za spektakl „Pływak”;

- Viktoria Szopińska z Chojnickiego Studia Rapsodycznego za spektakl „Popatrz na Lusię”

           

Trzecią  nagrodę, ufundowaną przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w wysokości 1500 zł otrzymuje:

Martyna Strychalska z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu za spektakl „ONNA”

Dwie równorzędne drugie nagrody w wysokości po 2500zł ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymują:

- Monika Weronika Mikołajczak za spektakl „Jingele-Mejdele” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu;

- Faustyna Słonka za spektakl „Księga nieżywków” z Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy Filia Mazańcowice;

Pierwsza nagroda w wysokości 3500zł ufundowana przez Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego:

 

- Bartosz Rułka z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie za spektakl „Pojedynek”

Zostały także przyznane nagrody specjalne:

 

Zaproszenie Wiesława Gerasa do udziału w 34. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Toruniu otrzymuje Bartosz Rułka ze spektaklem „Pojedynek” oraz nagrodę specjalną Starosty Powiatu Słupskiego w wysokości 1000 zł ufundowaną ze środków Centrum Edukacji Regionalnej.

Nagrodę Dyrektorki Słupskiego Ośrodka Kultury w postaci słoika ogórków małosolnych ukiszonych przez osobę dyrektorki otrzymuje Viktoria Szopińska.

Nagrodę specjalną - "NAGRODA PUBLICZNOŚCI" wybraną w plebiscycie w wysokości 1000 zł ufundowaną ze środków MK i DN otrzymuje Faustyna Słonka.

Nagrodę specjalną Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo
w wysokości 1000 zł ufundowaną ze środków MK i DN za plastycznie piękne a emocjonalnie pełne połączenie papieru, lalki i pojedynczego losu ludzkiego, otrzymuje Anna Maśka (scenariusz, scenografia i reżyseria spektaklu „Księga nieżywków”).

Nagrodę specjalną Prezydentki Miasta Słupska: "Dziękując Panu za ambasadorowanie słupskiemu festiwalowi teatrów jednego aktora  Sam na scenie, za wiernie oddanie „monorodzinie” oraz za inspirowanie do twórczych wysiłków i decyzji – życzę jednocześnie niegasnącej satysfakcji z dokonań i wiary w to, że można czynić świat lepszym dzięki teatrowi." otrzymuje Wiesław Geras  (550 zł ze środków Miasta Słupsk).


 

KOMUNIKAT  ORGANIZACYJNY

dla uczestników, instruktorów, opiekunów, obserwatorów

Biuro Organizacyjne

sprawy wszelkie - Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska  692 320 926

próby, program - Michał Studziński  600 075 536

noclegi, technika - Maciej Sierosławski 606 640 157

Ramowy program:

20-21 czerwca (czwartek, piątek) prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

                                                   i wieczory mistrzowskie (obowiązują wejściówki)

22 czerwca (sobota)     10.00 - 12.00 warsztaty i konsultacje z jurorami

                                         10.00 - 12.00 próby do koncertu galowego

                                         12.00 - 14.00 koncert galowy i posumowanie części konkursowej

                                                          (wstęp wolny)

                                         18.00   "Sam na ulicy", ul. Nowobramska

DOKUMENTY:

Po zakończeniu przeglądów wojewódzkich uprzejmie prosimy o pilne przesłanie drogą elektroniczną w terminie do 8 maja br. kart uczestników zakwalifikowanych do Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

Prosimy także o kontakt do wykonawców kwalifikowanych po nadesłaniu nagrania. Zgodnie z komunikatem ZG TKT nagranie musi dotrzeć najpóźniej do 14 maja.

AKREDYTACJE:

Informujemy, że wykonawców zakwalifikowanych do finału obowiązuje akredytacja w wysokości 130 zł od osoby. Wpłacić ją należy na konto:

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej, 02-309 Warszawa, ul. Słupecka 9 lok. 3,
Nr konta 16 2030 0045 1110 0000 0346 5530 (przed rozpoczęciem spotkań finałowych)
Kopię pokwitowania wpłaty wykonawca powinien mieć ze sobą.


Organizatorzy nie przyjmują odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Przypominamy o konieczności zabrania dokumentu tożsamości potrzebnego do zameldowania.

Akredytację  instruktorów, opiekunów, obserwatorów w wysokości 200 zł od osoby  (pokoje 3-osobowe) należy wpłacić na konto Słupskiego Ośrodka Kulturyul. Braci Gierymskich 1, 76-200 Słupsk, Nr konta: mBank 84 1140 1153 0000 2182 2100 1001

Pokoje o innym standardzie za dopłatą po uzgodnieniu z organizatorem.

WAŻNE:

Wszyscy uczestnicy podlegają klauzuli o zapoznaniu się z regulaminem konkursu i zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Pragniemy zapewnić, że znajdujące się w dyspozycji Słupskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej - Teatr Rondo dane osobowe służą wyłącznie celom organizacyjnym i nie zostaną nigdy powierzone podmiotom trzecim.

Kontakt: Teatr Rondo, ul. M. Niedziałkowskiego 5a, 76-200 Słupsk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komisarz festiwalu - Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Program festiwalu

16 edycja Finału Turnieju Teatrów Jednego Aktora "Sam na scenie" rozpoczyna się 20 czerwca br. Poniżej prezentujemy szczegółowy program festiwalowy.

Festiwal teatrów jednego Aktora - 16. Sam na scenie 

czwartek, 20 czerwca OT Rondo i PTL Tęcza - prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

10:00 OT Rondo

Jan Karol Wiśniewski - woj. lubelskie - POK „Dom Chemika” Puławy
 „Pif-paf jesteś trup” według sztuki Williama Mastrosimone pod tym samym tytułem
scenariusz, reżyseria - Katarzyna Grudzień.

10:55 PTL Tęcza  

Wiktoria Jankowska - woj. zachodniopomorskie - MOK Police
 „Kobieta inicjowana” na podstawie tekstu „Hell” Lolity Pille
 reżyseria - Aleksandra Słowińska

11:30 OT Rondo

 Katarzyna Lewandowska - Wojsko Polskie -  Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie
„Tybyś” na podstawie powieści „Kochanie zabiłam nasze koty”, „Paw Królowej” Doroty Masłowskiej i „A ja żem jej powiedziała...” Katarzyny Nosowskiej
scenariusz i reżyseria - Anna Jakubowska, Katarzyna Lewandowska

12:15 PTL Tęcza

 Martyna Strychalska - woj. wielkopolskie - CK Zamek w Poznaniu
 „ONNA” na podstawie dramatu „Krótka sztuka o zdradzie dla jednej aktorki” Ołeksandra Irwańca
reżyseria - Daniel Stachuła

15:00 OT Rondo. Inauguracja Festiwalu

15:30 OT Rondo

Paulina Leoniec - woj. mazowieckie - I LO w Sokołowie Podlaskim
 „Na cztery” na podstawie utworu Jarosława Czaplińskiego „Wstręt”
scenariusz, reżyseria - Urszula Kosieradzka

16:10 PTL Tęcza.

Bartosz Rułka - woj. podkarpackie - I LO w Rzeszowie
 „Pojedynek” na podstawie powieści Witolda Gombrowicza „Transatlantyk”
reżyseria - Robert Nowak, Barbara Maria Płodzień

16:50 OT Rondo

Dominika Puc - woj. podlaskie - Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
„Postrzyżyny” według powieści Bohumila Hrabala pod tym samym tytułem
scenariusz i reżyseria - Joanna Troc

17:30 PTL Tęcza

Justyna Sieradzka - woj. lubuskie - Żarski Dom Kultury, ZSE w Żarach
„Shirley Walentine” na podstawie sztuki Willy Russel pod tym samym tytułem
reżyseria - Emilia Adamiszyn

20:00 OT Rondo

Wieczór mistrzowski Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek
Monodram „Słodka” w wykonaniu Marty Pohrebny na podstawie powieści Marii Matios „Słodka Darusia” (wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo).

21:30 OT Rondo - sala prób

Omówienie spektakli konkursowych

piątek, 21 czerwca OT Rondo i  PTL Tęcza - prezentacje konkursowe (wstęp wolny)

10:00 PTL Tęcza

Bartłomiej Jaskulski - woj. łódzkie - Łódź
„Tu nie jest tak źle” na podstawie wspomnień Jerzego Skrzypka
scenariusz i reżyseria - Arkadiusz Jaskulski

10:45 OT Rondo

Aleksandra Łazarska - woj. podlaskie - Suwalski Dom Kultury
„Nie dla żartu” - scenariusz autorski.
reżyseria - Jolanta Hinc-Mackiewicz

11:40 PTL Tęcza

Monika Weronika Mikołajczak - woj. dolnośląskie - MDK w Bolesławcu
„Jingele-Mejdele” na podstawie powieści Wojciecha Dutki „Czerń i purpura”
scenariusz i reżyseria - Aneta Ćwieluch

12:40 OT Rondo

Viktoria Szopińska - woj. pomorskie - Chojnickie Studio Rapsodyczne
„Popatrz na Lusię” na podstawie powieści Gro Dahle, Svein Nyhus „Grzeczna”
reżyseria - Grzegorz Szlanga

15:00 OT Rondo

Faustyna Słonka - woj. śląskie - GOK w Jasienicy Filia Mazańcowice
„Księga nieżywków” według tekstu "Zgubiono znaleziono" Brooke Davies.
scenariusz i reżyseria - Anna Maśka

15:40 PTL Tęcza

Julia Kmiecik - woj. lubuskie - Żarski Dom Kultury
„Antygona w Nowym Jorku” na podstawie dramatu Janusza Głowackiego pod tym samym tytułem
reżyseria - Julia Kmiecik, Roman Krzywotulski

16:20 OT Rondo

Agnieszka Rajda - woj. śląskie - Raciborskie Centrum Kultury
„Pływak” na podstawie tekstu Zsuzy Bánk pod tym samym tytułem
scenariusz i reżyseria - Grażyna Tabor

17:10 PTL Tęcza

Maciej Walter - woj. łódzkie - Pałac Młodzieży w Łodzi
„Munch!” na podstawie pamiętników E. Muncha.
reżyseria - Jowita Popow

20:00 OT Rondo  

Monodram Przemysława Bluszcza
„SAMOSPALENIE - spowiedź oficera SB”

scenariusz i reżyseria - Krzysztof Szekalski
(wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo)

21:30 OT Rondo -sala prób

Omówienie spektakli konkursowych

sobota, 22 czerwca OT Rondo (wstęp wolny)

10:30  „Sam na okładce” - spotkanie z Wiesławem Gerasem
„Symboliczna postać Hamleta jest znakiem firmowym serii wydawniczej...”

12:00 "Koncert Galowy" przygotowany z uczestnikami festiwalu
- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród (wstęp wolny).

18:00 „Sam na ulicy”

 

Zakończenie festiwalu - ul. Nowobramska. Spektakl „NOE” - realizacja i wykonanie Adam Walny,muzyka na żywo - Witold Walny.

logo Ina