Od kilkunastu lat  w Rondzie odbywają się eliminacje rejonowe przeglądu, eliminacje dotyczą rejonu wyznaczonego przez organizatora wojewódzkiego – dla powiatów: Słupsk, Lębork, Ustka. W Turnieju mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne konwencje teatralne (teatry żywego planu: teatry dramatyczne, teatry ruchu, teatry tańca, teatry plastyczne: teatry lalki i przedmiotu oraz kabarety). Dobór repertuaru i jego teatralne opracowanie posiada wysokie walory artystyczne i wychowawcze.

Konfrontacja i ocena dorobku artystycznego teatru szkolnego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń jego animatorom pozwala na wyzwalanie i upowszechnianie inicjatyw twórczych i poszukiwań w dziedzinie repertuaru oraz form wyrazu artystycznego.

Celem organizowanego konkursu jest przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów. Grupy teatralne ze Słupska i okolic wielokrotnie były laureatami finału wojewódzkiego konkursu i brały udział w Forum teatrów Szkolnych w Poznaniu.


Informacje o edycji 2016

Prosimy o przesyłanie kart zgłoszeń dwóch zespołów teatralnych reprezentujących Państwa region, które zaprezentują się w etapie rejonowym konkursu, do dnia 24 kwietnia 2015 roku.

Karty mogą zostać przesłane pocztą na adres
Słupski Ośrodek Kultury
ul. Braci Gierymskich 1
76-200 Słupsk
faxem (nr 59 84 56 442)
lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Eliminacje rejonowe odbędą się w dniu 22 kwietnia 2016 (alternatywnie w dniach to 21 i 22 maja) w  Teatrze Rondo,  ul. Niedziałkowskiego 5a w Słupsku

Informacji dotyczących Turnieju udziela: Wiesław Dawidczyk (Teatr Rondo tel. 0-59 842-63-49 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Pliki do pobrania
Karta zgłoszenia
Regulamin