Przed nami kolejny rok spotkań DKF PROJEKCJA im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. W styczniu zapraszamy na cztery tytuły, które z pewnością dostarczą wielu emocji i tematów do dyskusji.

 Miesięczne spotkania otworzy 5 stycznia pokaz najnowszego dzieła Stevena Spielberga Fabelmanowie. Ta czerpiąca z doświadczeń samego reżysera opowieść o dorastaniu i filmowej fascynacji, to swoisty list miłosny do X Muzy. Historia rodzącej się pasji, która determinuje życiowe wybory, została okrzyknięta przez krytyków jednym z najlepszych, a zarazem najbardziej wzruszających i dojrzałych filmów hollywoodzkiego mistrza.

Fabelmanowie

Po nieco nostalgicznym początku, 12 stycznia proponujemy szaloną komedię Rubena Östlunda W trójkącie. Tym razem szwedzki reżyser zabiera widzów na pokład luksusowego jachtu, którym podróżują najbogatsi ludzie świata, by - jak zawsze - z właściwą sobie przenikliwością i czarnym humorem przyjrzeć się współczesnym czasom, nie pozostawiając na nikim suchej nitki.

W trójkącie

W kolejnym tygodniu, 19 stycznia, za sprawą Godlandprzeniesiemy się na Islandię schyłku XIX wieku, której tereny przemierza luterański ksiądz. Historia ujęta w ramy kina drogi, utrzymana w duchu slow cinema, staje się w obiektywie Hlynura Pálmasona opowieścią o kamienistej drodze życia, samotności, relacjach z Bogiem, ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec.

Godland

Miesięczne spotkania zakończymy 26 stycznia pełnometrażowym debiutem Macieja Kawalskiego Niebezpieczni dżentelmeni. W tej brawurowej kryminalnej komedii reżyser przywołuje legendarne postaci zakopiańskiej bohemy, wikłając je w fikcyjną intrygę. Czerpiący z kina gatunkowego i twórczości bohaterów obraz doceniono na 38. Warszawskim Festiwalu Filmowym, skąd wyjechał z Nagrodą Publiczności.

Niebezpieczni dżentelmeni

Seanse klubowe odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze o godzinie 18:00 i rozpoczynają się prelekcją. Wszystkich, którzy mają ochotę podyskutować jeszcze o filmie przy gorącej herbacie, zapraszamy po pokazie do sali Tango (wejście z holu kina).

Miesięczny karnet w cenie 52 zł można nabyć w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie, jak i przez internet.