Zapraszamy do zapoznania się z listopadowym repertuarem DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Nadchodzący miesiąc spędzimy nie tylko na oglądaniu i dyskutowaniu o nowych produkcjach, ale też - co niezmiernie nas cieszy - spotkaniach z twórcami.

W najbliższy czwartek 3 listopada gośćmi DKF Projekcja będą producentka Anna Bławut-Mazurkiewicz oraz aktor Tomasz Ziętek. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pokaz filmu Jacka Bławuta Orzeł. Ostatni patrol - spektakularna produkcja o legendarnym okręcie podwodnym, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą.

Orzeł. Ostatni patrol

10 listopada zapraszamy na Lombard Łukasza Kowalskiego. To pełna humoru, ale też niezwykle poruszająca opowieść o ludziach, którzy walczą o przetrwanie pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Historia Wieśka i Joli, którzy w Bytomiu wraz z trójką pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie, podbiła nie tylko serca publiczności, ale też jurorów zdobywając Grand Prix tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Lombard

W kolejnym tygodniu, 17 listopada, pokażemy Bohatera Asghara Farhadiego. To historia mężczyzny, który przebywając na dwudniowej przepustce z więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za długi, stara się nakłonić wierzyciela do anulowania części należności. Ten kameralny, trzymający w napięciu dramat, jak zwykle w przypadku irańskiego reżysera, staje się uniwersalną przypowieścią o ludzkich słabościach, honorze i roli fatum.

Bohater

W ostatni czwartek miesiąca, 24 listopada, zapraszamy na pokaz filmu Po miłość oraz spotkanie z Jowitą Budnik. Tę znakomitą aktorkę zobaczymy tym razem w roli Marleny, która zmagając się z poważnym kryzysem małżeńskim szuka miłości w sieci. Doceniony na Brooklyn Film Festival, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami obraz Andrzeja Mańkowskiego to opowieść o kobiecie w potrzasku, ale też historia o przemożnym wpływie nowych technologii na nasze życie.

Po miłość

Na seanse klubowe poprzedzone prelekcją zapraszamy w każdy czwartek do sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) o godzinie 18:00. Spotkania z twórcami odbędą się w sali kina, natomiast na dyskusje po filmach przy rozgrzewającej herbacie zapraszamy do sali Tango (wejście z holu kina).

Miesięczny karnet w cenie 52 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie, jak i przez internet.

PISF log1pol

Działalność DKF PROJEKCJA jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.