Oddajemy w wasze ręce lipcowy program kina, na którego wakacyjny charakter złożyły się w dużej mierze nowe filmy francuskie i włoskie. Nie zapomnieliśmy jednak o rodzimej kinematografii, a także ciekawych produkcjach zza oceanu.

07 afisz lipcowy 2022

 

 

Autostpem do wolności

Już 4 lipca, wspólnie z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Słupsku, zapraszamy na pokaz filmu Autostopem do wolności i spotkanie z reżyserem Franzem Zajti, które poprowadzi András Asztalos.
Jak się okazuje nasz kraj w latach 60. i 70. ubiegłego wieku był mekką autostopowiczów z… Węgier. Dla tamtejszej młodzieży, po stłumionym w 1956 roku powstaniu, Polska była ziemią „wolności i kultury”, a ponieważ na Węgrzech podróżowanie autostopem było zabronione, wielu przyjeżdżało do kraju nad Wisłą, by przeżyć tu przygodę życia.

 

Ennio

Prawdziwą kinofilską ucztą będzie z pewnością Ennio - żywiołowy portret geniusza muzyki filmowej Ennio Morricone, autora pamiętnych utworów do m.in. „Dawno temu w Ameryce”, „Misji”, „Cinema Paradiso” czy „Nienawistnej Ósemki”. W tę wyjątkową podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora zabierze widzów jego wieloletni przyjaciel i znakomity reżyser - Giuseppe Tornatore.

 

A oni dalej grzeszą dobry Boże

Fanów kina francuskiego z pewnością ucieszy trzecia część perypetii multietnicznej rodziny. W A oni dalej grzeszą, dobry Boże! córki państwa Verneuil, z okazji zbliżającej się okrągłej rocznicy ślubu rodziców, planują urządzić huczne przyjęcie - niespodziankę. Do grona zaproszonych dołączają teściowie, a to oznacza kolejne kłopoty dla bohaterów i jeszcze więcej świetnej zabawy dla widzów.

 

Yang

Wielbicielom gatunku sci-fi polecamy zjawiskowy, czuły i pełen emocji Yang. Tytułowy android towarzyszy życiu amerykańskiej rodziny opiekując się małą Miką. Kiedy nieoczekiwanie ulega awarii, ojciec dziewczynki szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień.

 

Pamiętniki Tatusia Muminka

Spośród propozycji dla młodych kinomanów szczególnie polecamy disneyowską produkcję Buzz Astral i bezpłatne warsztaty rodzinne po seansie 3 lipca, a także nową adaptację książki Tove Jansson Pamiętniki Tatusia Muminka, która wejdzie na ekrany kin 22 lipca. Zrealizowana w duchu łódzkiego studia Se-ma-for, polsko-fińska animacja wykorzystuje materiały z serii filmów lalkowych wyprodukowanych przez Film Polski oraz Jupiter Film w latach 80’, co świetnie współgra z fabułą opowiadającą o młodości Tatusia Muminka. To wyjątkowa okazja, by mali widzowie poznali nieco inną od dziś stosowanej animację, a starsi udali się w sentymentalną podróż do przeszłości.

 

To oczywiście tylko niektóre spośród licznych propozycji jakie przygotowaliśmy w nadchodzącym miesiącu. Szczegółowe informacje dotyczące całego repertuaru znajdą Państwo w załączniku oraz na naszej stronie.
Bilety na seanse lipcowe można nabyć w kasie kina oraz w sprzedaży internetowej na stronie Ekobiletu. Jednocześnie przypominamy, że w okresie wakacji kasa czynna jest od środy do piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz zawsze 30 minut przed każdym seansem.

 

07 - afisz lipcowy 2022

07 - repertuar lipcowy 2022

07 - opis lipcowych filmów 2022