wernisaż kino Rejs SOK strona małe

Serdecznie zapraszamy w czwartek, 30 grudnia 2021, o godzinie 17.00 na wernisaż jubileuszowej wystawy pod hasłem "30 lat kina Rejs i DKF Projekcja". W kilkudziesięciu fotografiach staraliśmy się zawrzeć nasze rejsowe wspomnienia o twórcach, których mieliśmy zaszczyt gościć, i o najważniejszych wydarzeniach z życia kina.

02 plansza kino foto małe

Plansze wystawowe będzie można oglądać w tak zwanym małym holu kina. Natomiast w sali Tango dostępne dla publiczności będą historyczne artefakty: archiwalne wydania programów Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Projekcja", stare plany sali kinowej, zdjęcia, dyplomy, nagrody i inne pamiątkowe dokumenty.

 

Ten wieczór w sposób szczególny chcielibyśmy poświęcić pamięci Grażyny Bożek-Szczepłockiej, która odeszła od nas 1 listopada tego roku. W jej osobie straciliśmy nie tylko założycielkę, prezeskę i wieloletnią prelegentkę DKF PROJEKCJA, ale także wielką miłośniczkę i znawczynię kina, niestrudzoną animatorkę życia filmowego w naszym mieście, oddaną nauczycielkę kilku pokoleń kinomanów. Z dumą tego dnia ogłosimy, że nowo wybrana Rada DKF podjęła decyzję nadania jej imienia słupskiemu DKF-owi. I tak od 1 stycznia 2022 pełna nazwa klubu brzmieć będzie: Dyskusyjny Klub Filmowy Projekcja imienia Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

 

O godzinie 18.00 natomiast rozpocznie się ostatni w tym roku pokaz DKF. Słowo wstępne przed filmem "Kawa i papierosy" wygłosi Rafał Pawłowski, dziennikarz i krytyk filmowy, przed laty związany z Młodzieżowym Centrum Kultury i kinem Rejs.

 

Drodzy widzowie! Ze względu na covidowe restrykcje jesteśmy zmuszeni ograniczyć dostępność sali kina REJS do 30%, czyli do 25 miejsc. Zgodnie z nowym rozporządzeniem obostrzenia zmniejszające ilość osób uczestniczących w wydarzeniach i zajęciach kulturalnych nie dotyczą osób zaszczepionych. W związku z tym uprzejmie prosimy osoby zaszczepione o wzięcie ze sobą certyfikatu i o zgłaszanie tego faktu przed wejściem do sali. Pozwoli nam to na zachowanie zasad bezpieczeństwa i zwiększenie dostępności naszego wydarzenia osobom chętnym.

 logotypy

Wystawa jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.