3 TEATRY - Piosenki przeciwko ludzkości

Kategoria
Teatr
Termin
2023-03-22 19:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Tu nie będzie łatwego opisu. Tu nie będzie łatwego spektaklu. Nie będzie początku ani końca. Historia, którą opowiadamy, nie jest historią – jest krzykiem, buntem, sprzeciwem. To opowieść o braku stabilizacji, o maskowaniu się, poczuciu obcości i ucieczce, opowieść, którą każdy z nas długo nosił w zakamarkach serca. Budujemy koncert-lustro, ale to, kogo w nim zobaczycie, nie do końca zależy od nas…
 
„Piosenki przeciwko ludzkości” to koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu grupy teatralnej Materia Prima. Dwanaście utworów scenicznych, połączonych w jedną całość, bezlitośnie uderza w różne postawy społeczne, obnażając rozpad kontaktów międzyludzkich. W obecnych trudnych czasach, w sytuacji pandemicznej w której izolacja jest jednocześnie potrzebą i problemem, zyskuje to o wiele bardziej gorzki i ironiczny wydźwięk.
 
Inspiracją do napisania tekstów piosenek była twórczość Doroty Masłowskiej, będąca jednym z ciekawszych zjawisk we współczesnej polskiej literaturze. Korzystając z groteski oraz niezwykle oryginalnego języka dotykają one ważnych i bolesnych problemów współczesnego świata: jego degeneracji, stereotypów narodowych, kondycji współczesnej rodziny, która nie potrafi znaleźć ze sobą wspólnego języka, pozorowanej komunikacji międzyludzkiej czy współczesnej kultury. Muzyka autorstwa Roberta Ochocińskiego i Ani Rau nie daje się łatwo sklasyfikować i wepchnąć w szufladkę. Zahacza o wiele gatunków, od rapu po disco, jednocześnie pozostając mocną, zapadającą w pamięć, hipnotycznie gęstą elektroniczną mieszanką. 
 
Wykonanie Grupa Materia Prima w składzie
Daria Jaworska, Natalia Kamińska, Viktoria Nowosielska, Dominika Pranga, Jakub Rau, Gabriela Sakowska, Natalia Skwierz, Dobrawa Szuwalska, Anna Rau
Scenariusz i reżyseria: Anna Rau
Muzyka: Robert Ochociński i Anna Rau
Scenografia: Dominika Pranga, Natalia Kaliszewska, Natalia Skwierz, Anna Rau
 
Bilety w cenie 30 zł dostępne na stronie https://bit.ly/3L6QB8f
Bilety ulgowe i ze zniżką na Słupską Kartę Mieszkańca w cenie 25 zł dostępne wyłącznie w siedzibie teatru po ukazaniu dokumentu upoważniającego do zniżki. 
 

Spektakl ten bierze udział w plebiscycie "Słupska Nagroda Teatralna 2023".
Zachęcamy do oddawania głosów w formularzu dostępnym pod adresem: https://forms.gle/u3wSzUQLgxdN529c7

Wśród głosujących rozlosujemy nagrody rzeczowe i zaproszenia na spektakle.

 
 
 

Terminy

  • 2023-03-22 19:00