Niedziela z nowymi europejskimi filmami

Kategoria
Film
Termin
2022-11-13 13:00 - 20:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22, Słupsk
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już w najbliższą niedzielę, 13 listopada, odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

Siódmy rok z rzędu kina na całym świecie zapraszają widzów do wspólnego oglądania nowych europejskich produkcji. Chcemy w ten sposób nie tylko popularyzować filmy Starego Kontynentu, ale też pokazać jak wiele powstaje fantastycznych, różnorodnych i oryginalnych dzieł, na które po prostu warto chodzić do kina.

 

W tym roku z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego zapraszamy na trzy tytuły:

13 listopada, godz. 13:00 - Nel i tajemnica kurokota - francuska animacja dla dzieci o przygodach dziewczynki, która wraz z przyjaciółmi rusza w misję ocalenie zamienionego w pół kurczaka a pół kota przyszłego króla Mgiełkogrodu.

Nel i tajemnica kurokota zdjęcie 1

 

13 listopada, godz. 15:00 - Godland - historia duńskiego luterańskiego księdza, który prowadzony przez lokalnego przewodnika i bajarza Ragnara, zmierza przez islandzkie pejzaże do nowej parafii.

Godland zdjęcie 1

 

13 listopada, godz. 18:00 - Blisko - nagrodzona Grand Prix w Cannes niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków - Léo i Rémiego, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas, a ich relacja jest intensywna, spontaniczna i żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego.

Po seansie wyświetlimy, przeprowadzoną specjalnie na tę okazję, rozmowę z reżyserem filmu Lukasem Dhontem.

Blisko zdjęcie 1

 

Europejski Dzień Kina Artystycznego organizowany jest przez CICAE (Międzynarodowa Konfederacja Kin Artystycznych) przy wsparciu Europa Cinemas oraz Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

 
 

Terminy

  • 2022-11-13 13:00 - 20:00