Blisko - przedpremiera

Kategoria
Kino
Termin
2022-11-13 18:00
Miejsce
kino Rejs, Aleja 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 ecobilet emcek

Close
Belgia, Holandia, Francja 2022, 105 min

reżyseria: Lukas Dhont
scenariusz:
Lukas Dhont, Angelo Tijssens
muzyka:
Valentin Hadjadj
zdjęcia:
Frank van den Eeden
obsada:
Eden Dambrine, Gustav De Waele, Émilie Dequenne, Léa Drucker

Nagrodzone Grand Prix w Cannes Blisko Lukasa Dhonta to niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego.

Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej „Girl” – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. „Blisko” staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

Po seansie wyświetlimy, przeprowadzoną specjalnie na tę okazję, rozmowę z reżyserem filmu Lukasem Dhontem.

 

Pokaz przedpremierowy z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego

bilety: 18, 15, 13 zł

 
 

Terminy

  • 2022-11-13 18:00