Patrick`s Hat Symfonicznie

Kategoria
Muzyka
Termin
2022-11-13 17:00
Miejsce
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3
Słupski Ośrodek Kultury oraz Słupska Sinfonietta zapraszają dniu 13 listopada o godzinie 17:00 do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara na wyjątkowy symfoniczny koncert zespołu Patrick's Hat.
Zespół Patrick’s Hat powstał z inicjatywy dwóch muzyków – gitarzysty Mateusza Otczyka i skrzypka Piotra Macha w 2011r. W pierwszych latach współpracy był to projekt muzyczno podróżniczy, w którym muzycy poszukiwali wspólnego wyjątkowego brzmienia i tak powstały pierwsze aranżacje muzyki z „Zielonej wyspy”.
Z biegiem czasu zespół został wzbogacony o kontrabas oraz zestaw perkusyjny nadając pełen obraz prezentowanych utworów.
W repertuarze zespołu możemy usłyszeć charakterystyczne melodie muzyki Irlandzkiej wzorowane na najwybitniejszych artystach tego gatunku. Muzycy od wielu lat współpracują z tancerzami zespołu Treblers, dzięki czemu jeszcze bardziej przybliżają słuchacza do wyjątkowości muzycznej tego regionu.
Koncert w Słupskiej Filharmonii będzie wyjątkowym wydarzeniem muzycznym nie tylko dla melomanów, ale także dla artystów. Będziemy mogli pierwszy raz usłyszeć zespół z towarzyszeniem orkiestry - Słupskiej Sinfonietty pod batutą Macieja Banachowskiego.
 
Skład zespołu:
Skrzypce – Piotr Mach
Gitara Mateusz Otczyk
Kontrabas – Roland Liedtke
Perkusja – Jędrzej Szmelter
Treblers:
Karolina Wolosewicz
Patrycja Prusak
Michalina Skwarek
Orkiestra Słupska Sinfonietta
Dyrygent, aranżacje – Maciej Banachowski
 
Bilety w cenie 25zł (ulgowy) i 30zł (normalny) dostępne na stronie https://biletyna.pl/event/view/id/280620
 
 

Terminy

  • 2022-11-13 17:00