"Pomór. Ciemna jutrznia" - słuchowisko muzyczne grupy Materia Prima - PREMIERA ONLINE

Kategoria
Różne
Termin
2022-06-20 19:00
Miejsce
wydarzenie online
Strona WWW
"Roku pańskiego 1315 ukazała się na niebie kometa i odbywając swój bieg w nocy około bieguna, długi swój ogon zwracała raz na zachód, drugi raz na wschód, niekiedy na południe i północ. Poprzedzała ona pasmo wypadków, które przez lata ciągnęły się jedne po drugich, wróżąc klęski niezwykłe królom i innym osobom znakomitym, niższego zaś stanu ludziom choroby długotrwałe, chroniczne, pomieszanie rozumu, gorączki i morzyska. Zaczęły się wnet iścić jej przepowiednie i na chorobę na którą ktokolwiek zapadł, żadne nie pomagały mu lekarstwa i rzadko wybiegał się od śmierci."
Słupski Ośrodek Kultury, grupa Materia Prima i Teatr Osobliwy zapraszają na niezwykłe słuchowisko muzyczne:
+++++++ 𝕻𝖔𝖒ó𝖗. 𝕮𝖎𝖊𝖒𝖓𝖆 𝖏𝖚𝖙𝖗𝖟𝖓𝖎𝖆 +++++++
oparte o wycinki kronik średniowiecznych, podania i legendy oraz fragmenty Księgi Psalmów.
Scenariusz i reżyseria: Anna Rau
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Realizacja akustyczna: Robert Ochociński
Wykonanie: Grupa Materia Prima
Efekty specjalne: Teatr Osobliwy
PREMIERA: 20 czerwca 2022 r.
Link do premiery na kanale YouTube Materia Prima pojawi się w postach wydarzenia, śledźcie nas uważnie i szukajcie nas na:
ig: @materiaprima_slupsk
TikTok: @materia_prima_
YouTube/Spotify: Materia Prima
Słuchowisko dostępne będzie bezpłatnie na kanałach youtube'owych Słupskiego Ośrodka Kultury oraz grupy Materia Prima, na Spotify, Tidalu, iTunes i innych platformach streamingowych.
Dofinansowano ze środków Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - edycja „Niepodległość po polsku”, ze środków finansowych miasta Słupska oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
 
 

Terminy

  • 2022-06-20 19:00