Paryż, 13. Dzielnica

Kategoria
Kino
Termin
2021-11-20 18:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Les Olympiades, Paris 13e
Francja 2021, 105 min

reżyseria: Jacques Audiard
scenariusz: Jacques Audiard, Léa Mysius, Céline Sciamma
muzyka: Rone
zdjęcia: Paul Guilhaume
obsada: Lucie Zhang, Makita Samba, Noémie Merlant, Jehnny Beth, Geneviève Doang

Zachwycająca ekranizacja dzieła geniusza komiksu, stylowa, czarno-biała love story, nad którą w roli scenarzystek pracowały Céline Sciamma i Léa Mysius. Te fantastyczne twórczynie zaadaptowały na potrzeby kina komiksowy hit - Śmiech i śmierć Adriana Tomine'a, album, który ukazał się także w Polsce nakładem Kultury Gniewu.

Akcja Paryża, 13. dzielnicy rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia i ciała bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille'u. Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę, która ma obsesję na punkcie Amber, tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce.

Jacques Audiard misternie krzyżuje i plącze drogi swoich bohaterów i z niebywałą lekkością kreśli na ekranie portret współczesnych kochanków: śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem. /Małgorzata Sadowska/

bilety: 18, 15, 13zł

 
 

Terminy

  • 2021-11-20 18:00