Festiwal KINO DZIECI 2021

Kategoria
Film
Termin
2021-09-25 13:00 - 2021-10-03 13:00
Miejsce
kino REJS, Emcek
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kiedy liście na drzewach zaczynają się mienić kolorami to znak dla małych i dużych jeży, że wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona festiwalu Kino Dzieci. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie w ostatni weekend września i potrwa do 3 października.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci skierowany jest do widzów od 4 do 12 lat oraz ich opiekunów, a jego ideą jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Wydarzenie odbywa się w Warszawie oraz Wrocławiu, natomiast widzowie około dwudziestu polskich miast - w tym również Słupska - mają okazję zobaczyć filmy z najważniejszej festiwalowej sekcji, czyli Konkursu głównego. Pokazom towarzyszy głosowanie publiczności. Spośród prezentowanych tytułów widzowie festiwalu Kino Dzieci wybierają (w ogólnopolskim głosowaniu) najlepszy film i przyznają mu nagrodę Kwiatu Paproci.

W tym roku w Konkursie głównym będzie można zobaczyć 9 najciekawszych międzynarodowych produkcji, które nie miały jeszcze premiery w polskich kinach. Będą to zarówno animacje jak i filmy aktorskie. Każdy z nich jest inny i wyjątkowy, ale łączy je coś wspaniałego: to zaproszenie do wspólnej wyprawy, czasem bliższej, czasem dalszej, ale za każdym razem pełnej przygód i emocji.

PROGRAM FESTIWALU:

25 września /sobota/ godz. 13:00 - NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA (kategoria wiekowa: 6+)

Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie!

Nawet myszy idą do nieba

25 września /sobota/ godz. 15:00 - MOJE ŻYCIE TO CYRK (kategoria wiekowa: 10+)

Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę.

 Moje życie to cyrk

26 września /niedziela/ godz. 12:30 - MAMA MU WRACA DO DOMU (kategoria wiekowa: 4+)

Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy - stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż.

 Mama Muu wraca do domu

26 września /niedziela/ godz. 14:00 - JAK OCALIĆ SMOKA (kategoria wiekowa: 6+)

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem.

 Jak ocalić smoka

26 września /niedziela/ godz. 16:00 - BELLE (kategoria wiekowa: 10+)

Suzu porzuciła ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Jej smutki znajdują ujście w wirtualnej rzeczywistości U. Tam Suzu odkrywa, że może być, kim tylko zapragnie i pod pseudonimem Belle zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej istoty.

 Belle

2 października /sobota/ godz. 14:00 - YAKARI I WIELKA PODRÓŻ (kategoria wiekowa: 4+)

Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia.

 Yakari i wielka podróż

2 października /sobota/ godz. 16:00 - DROGI PANIE DYKTATORZE (kategoria wiekowa: 9+)

Niemcy. Rok 1945. Kiedy życie w Monachium, ze względu na wojnę, robi się coraz bardziej niebezpiecznie, Felix wraz ze swoją Mamą wyjeżdżają na wieś. Choć wokół kwitną łąki, a powietrze pachnie wiosną, tu również widać samoloty i słychać ryk syren. W nowej rzeczywistości Felix musi nie tylko przyzwyczaić się do obcego domu, ale również przekonać do siebie rówieśników.

 Drogi panie dyktatorze

3 października /niedziela/ godz. 10:00 - GWIAZDKA KLARY MU (kategoria wiekowa: 4+)

Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Kiedy wydaje się, że nic nie zakłóci wspólnej Gwiazdki na farmie, rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że tato Klary wcale nie jest gotowy do świętowania. Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że zostaje on pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga przejazdowa uniemożliwia powrót. Co robić, gdy do Gwiazdki zostało coraz mniej czasu?

 Gwiazdka Klary muu

3 października /niedziela/ godz. 11:30 - DZIKI ZACHÓD CALAMITY JANE (kategoria wiekowa: 9+)

Martha Jane to nieustraszona dwunastolatka, która przez życie najchętniej puściłaby się galopem. Jest silna, odważna i... jest dziewczyną, co w czasach Dzikiego Zachodu oznacza jedno: przygody nie są dla niej. Ale właściwie, kto tak powiedział?

 Dziki Zachód Calamity Jane

Organizatorem 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 
 

Terminy

  • Od 2021-09-25 13:00 do 2021-10-03 13:00