Piosenki przeciwko ludzkości

Kategoria
Teatr
Termin
2021-10-15 19:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW
Ośrodek Teatralny RONDO oraz grupa teatralna Materia Prima zapraszają na PIOSENKI PRZECIWKO LUDZKOŚCI - 15 października o godzinie 18:00
Pójdźmy wszyscy do teatru! Nie może Was tu zabraknąć!
 
Tu nie będzie łatwego opisu. Tu nie będzie łatwego spektaklu. Nie będzie początku ani końca. Historia, którą opowiadamy, nie jest historią – jest krzykiem, buntem, sprzeciwem.
To opowieść o braku stabilizacji, o maskowaniu się, poczuciu obcości i ucieczce, opowieść, którą każdy z nas długo nosił w zakamarkach serca. Budujemy koncert-lustro, ale to, kogo w nim zobaczycie, nie do końca zależy od nas…
„Piosenki przeciwko ludzkości” to koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu grupy teatralnej Materia Prima. Dwanaście utworów scenicznych, połączonych w jedną całość, bezlitośnie, czasem z humorem, a czasem boleśnie i dotkliwie, uderza w różne postawy społeczne, obnażając rozpad kontaktów międzyludzkich. W obecnych trudnych czasach, w sytuacji pandemicznej w której izolacja jest jednocześnie potrzebą i problemem, zyskuje to o wiele bardziej gorzki i ironiczny wydźwięk.
Inspiracją do napisania tekstów piosenek była twórczość Doroty Masłowskiej, będąca jednym z ciekawszych zjawisk we współczesnej polskiej literaturze. Korzystając z groteski oraz niezwykle oryginalnego języka dotykają one ważnych i bolesnych problemów współczesnego świata: jego degeneracji, stereotypów narodowych, kondycji współczesnej rodziny, która nie potrafi znaleźć ze sobą wspólnego języka, pozorowanej komunikacji międzyludzkiej czy współczesnej kultury.
Muzyka autorstwa Roberta Ochocińskiego i Ani Rau nie daje się łatwo sklasyfikować i wepchnąć w szufladkę. Zahacza o wiele gatunków, od rapu po disco, jednocześnie pozostając mocną, zapadającą w pamięć, hipnotycznie gęstą elektroniczną mieszanką.
Wykonanie: grupa teatralna Materia Prima w składzie – Łukasz Bartyzel, Paulina Chwał, Marcelina Iwanicka, Daria Jaworska, Natalia Kaliszewska, Nikola Kamińska, Alicja Kowanda, Kornelia Noga, Dominika Pranga, Natalia Skwierz, Anna Rau.
Scenariusz i reżyseria: Anna Rau
Muzyka: Robert Ochociński i Anna Rau
Scenografia: Dominika Pranga, Natalia Kaliszewska, Natalia Skwierz, Anna Rau
 
Bilety w cenie 20 zł są dostępne w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Rezerwacje przyjmujemy pod numerem (59) 842 63 49
 
 

Terminy

  • 2021-10-15 19:00