Debata PO FILMIE "Grubaski na front"

Kategoria
Film
Termin
2020-11-24 18:00 - 19:00
Miejsce
on-line
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PO FILMIE „GRUBASKI NA FRONT”
debata on-line
24 listopada /wtorek/, godz. 18.00

Naszymi gośćmi będą ekspertki od psychologii, psychoterapii i zdrowego żywienia, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Kulis. Porozmawiamy o tym, jak tradycyjne kanony piękna, stereotypy związane z sylwetką i urodą, a także wizerunek kobiet prezentowany w mediach i w reklamie wpływa na obniżone poczucie własnej wartości, staje się przyczyną depresji i rezygnacji z czynnego życia społecznego. W trakcie dyskusji będziemy chcieli poruszyć kilka kwestii związanych z samoakceptacją i zdrowiem osób ze znaczną nadwagą. Zastanowimy się wspólnie, jak zapobiegać odrzuceniu i dyskryminacji ze względu na wygląd i budować pozytywny stosunek do swojego ciała.

Agnieszka Kulis - certyfikowana trenerka programu Wellness Life+ Edycja Specjalna. Od 2015 roku działa w zakresie zdrowego stylu życia i holistycznego podejścia do zdrowia. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Coach, członkini Stowarzyszenia Triny Papisten, Kobiecy Słupsk i Soroptimist International, przewodnicząca Rady Kobiet przy Prezydentce Miasta Słupska. Przez kilka lat prowadziła spotkania dla młodzieży w zakresie zapobiegania handlowi ludźmi.

dr n. o zdr. Magdalena Tańska - specjalistka żywienia i dietetyki, realizatorka programu profilaktycznego "Zdrowe życie - dobre życie" SPMZOZ w Słupsku. Kierowniczka Pracowni Dietetyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, wieloletnia wykładowczyni, autorka publikacji naukowych.

Małgorzata Siupik-Winiszewska - absolwentka Studium Socjoterapii Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego oraz Studiów Podyplomowych nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci ISNS Uniwersytetu Warszawskiego, jako pedagog szkolny specjalizuje się w szkoleniach i warsztatach z obszaru przeciwdziałania przemocy w szkole i edukacji antydyskryminacyjnej, prywatnie żona, mama dwójki dzieci, miłośniczka filmu i literatury, też dziecięcej.

Sylwia Moch-Piątek - pedagożka, socjoterapeutka, certyfikowana terapeutka TSR. Specjalizuje się w pracy z tak zwaną trudną młodzieżą. Prowadzi terapię małżeństw, par, uzależnień i indywidualną, a także dla matek z problemami wychowawczymi oraz grupy terapeutyczne młodzieży sprawiającej problemy wychowawcze. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Fat front plakat

GRUBASKI NA FRONT
film dostępny od 20 listopada 2020 w wirtualnej sali kina REJS na platformie mojeekino.pl

Fat Front
Dania, Norwegia, Szwecja 2020, 88 min
reżyseria: Louise Detlefsen, Louise Kjeldsen

Cztery młode dziewczyny z różnych części Skandynawii próbują zredefiniować tradycyjne kanony piękna promując ciałopozytywność - bezwarunkowe celebrowanie swojego ciała. Za pomocą mediów społecznościowych oraz na organizowanych przez siebie wydarzeniach starają się pokazać innym osobom, że nie są same w walce o akceptację swojego ciała. Zaczyna się tworzyć międzynarodowa grupa wsparcia, ale za głosami pozytywnymi idzie też fala hejtu. Pod optymistycznymi hasłami i działaniami kryją się intymne historie z życia bohaterek, które ze zwątpieniem, brakiem zrozumienia i niechęcią spotykają się od wczesnych lat dzieciństwa.
W czasach, w których króluje kult perfekcyjnego ciała, cztery młode Skandynawki nie wstydzą się tego, że są grube. Akceptują siebie takimi, jakimi są.
Idealna sylwetka to fetysz epoki. Jednocześnie jednak rośnie ruch sprzeciwu. "Fat Front" staje do walki. Jego szeregi zasilają grube kobiety, niewstydzące się swojego wyglądu. Dokument przedstawia Helene, Martę, Paulinę oraz Wilde. Cztery dziewczyny ze Skandynawii chcą być dumne z rozmiaru plus size.

 

 
 

Terminy

  • 2020-11-24 18:00 - 19:00