Sekret bogini Fortuny - seans odwołany

Kategoria
Kino
Termin
2020-11-04 20:15
Miejsce
OT Rondo
Telefon
59 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

La dea fortuna
Włochy 2019, 118 min.

reżyseria: Ferzan Özpetek
scenariusz: Ferzan Özpetek, Silvia Ranfagni, Gianni Romoli
zdjęcia: Gian Filippo Corticelli
muzyka: Pasquale Catalano
obsada: Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo, Serra Yilmaz, Barbara Alberti, Sara Ciocca

Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi zostać w szpitalu. A to może być dopiero początek kłopotów ze zdrowiem.

Annamaria decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę.

W „Sekret bogini Fortuny” pochodzący z Turcji reżyser wraca do tematów, które sygnalizował w swoich poprzednich filmach. Przedstawiona przez Özpetka historia relacji pomiędzy mężczyznami łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u, który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla jedynie włoską elegancję.

bilety: 15, 12, 10zł

 
 

Terminy

  • 2020-11-08 13:30
  • 2020-11-05 15:30
  • 2020-11-04 20:15