ODWOŁANE - "Z Miłości" - spotkanie autorskie z Kacprem Sulowskim

Kategoria
Promocje książek
Termin
2020-11-07 18:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW

Z przykrością informujemy, że spotkanie autorskie z Kacprem Sulowskim zostało odwołane.

Oryginalny artykuł:

Słupski Ośrodek Kultury i Wydawnictwo Harde zapraszają na spotkanie autorskie z Kacprem Sulowskim, autorem książki "Z miłości. Portrety polskich domów". 

Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.00 w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Rozmowę z autorem poprowadzą Jolanta Krawczykiewicz i Michał Studziński, a oprawę muzyczną spotkania zapewni Maciej Banachowski.

 

To nie jest typowa książka o miłości. Nie ma w niej banałów, taniej sensacji ani gotowych odpowiedzi. Jest za to sporo poszukiwań podsyconych ciekawością i wrażliwością.

Kacper Sulowski w literackim debiucie „Z miłości. Portrety polskich domów” dowodzi, że miłość można znaleźć tam, gdzie pozornie nie ma na nią miejsca. Z precyzją i wyczuciem maluje portrety polskich domów, w których miłość lub jej brak wysuwa się na pierwszy plan. Pisze o miłości siostrzanej, romantycznej i rodzicielskiej. Miłości do Boga, do zła i do siebie nawzajem. Tej, która buduje i napędza, ale i tej jadowitej i toksycznej. Miłości, której się wstydzimy i tej, o której chcemy pisać eseje. W reporterskim, dynamicznych stylu, korzystając ze środków z pogranicza literatury pięknej i reportażu opowiada historie bohaterów, którym miłość odwróciła życie do góry nogami i tych, którzy z miłości byli gotowi zrobić wszystko. To nie tylko historie znane z pierwszych stron gazet, ale i te przez lata przemilczane, kiełkujące w głowach i sercach, które doczekały się opowiedzenia. Książka została wzbogacona ilustracjami Matyldy Damięckiej.

 

ksiazka okladka z milosciIza leciała przez 15 godzin, by przytulić się do słupa, który stoi przy krętej górskiej drodze na południu Meksyku. Na jego szczycie miejscowi przymocowali rower z polską flagą i pamiątkową tablicą. Bo tam, gdzie dziś stoi słup, pół roku wcześniej leżało ciało jej brata. Objęła słup, rozpłakała się, a potem odetchnęła. Na takie pożegnanie czekała od dawna.

W latach 90. Jacek zarobił fortunę, sprzedając markowe zegarki. Jeździł luksusowym autem, a za gotówkę zbudował dom pod Warszawą. Kiedy urodził się Kuba, rzucił wszystko. Sekretarkę, gabinet z barkiem i służbowego mercedesa. Dziś na jego działce powstaje najnowocześniejszy w Polsce ośrodek dla osób z niepełnosprawnością.

„Z żoną sobie pan nie radzi? Co z pana za facet?” – słyszał Sławek podczas interwencji policji. Znosił docinki sąsiadów, a lekarzom zmyślał kolejne historie. A to się przewrócił, a to uderzył w półkę głową, za którymś razem skaleczył udo przy obieraniu ziemniaków. Znosił też wyzwiska, groźby i ciosy. Matka spytała go kiedyś, skąd bierze na to siłę. „Miłość wymaga poświęceń” – odpowiedział.

 

Każdy ma swoją drogę do miłości, a Kacper Sulowski staje na tych drogach i krzyżuje swoje świetne pióro z ludzkimi namiętnościami. Nie ma tu banalnych i prostych odpowiedzi. Sulowski z wytrawnością, ciekawością i zrozumieniem potrafi portretować codzienną miłość małżeńską,  ale i taką, w której czai się gotowy do uderzenia w serce nóż.  

Marcin Kącki, reporter         

                                    

A91A2049Kacper Sulowski (ur. 1 września 1987) – dziennikarz prasowy, reporter. Młodość spędził w rodzinnym Kraśniku, pierwsze teksty publikował w lokalnych mediach w Lublinie, obecnie mieszka w Warszawie. Jest związany ze stołecznym oddziałem "Gazety Wyborczej" i współpracuje z magazynem "Duży Format". Dwukrotnie nominowany - w kategorii wywiad i reportaż prasowy - do najbardziej prestiżowej nagrody dziennikarskiej w kraju - Grand Press. Pisze o nadużyciach władzy, łamaniu praw człowieka i zderzeniu jednostki z machiną państwa. Na co dzień zakochany mąż i szczęśliwy tata. Miłośnik teatru, tenisa i polskiego folkloru.

 

„Z miłości. Portrety polskich domów” ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 26 października 2020. Książka dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na legimi.pl, publio.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa  harde.se.pl oraz na Facebook  i Instagram: @hardewydawnictwo.

 

UWAGA. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 ilość wolnych miejsc została ograniczona do 25% sali. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Rezerwacji dokonać można w OT Rondo pod nr tel. (59) 842 63 49

 
 

Terminy

  • 2020-11-07 18:00