Szkoła Kultury przy ul. Banacha 17 ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 

SZKOŁA KULTURY ul. S. Banacha 17
tel. (59) 845 64 41,  tel. (59) 845 64 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

STREFA WOKALU
Wiek: 6+

Zajęcia skierowane do miłośników śpiewu, w których biorą udział dzieci, młodzież i dorośli. Wokalistki i wokaliści pracują nad prawidłową emisją, dykcją, intonacją i ogólnym wyrazem artystycznym. Materiałem do ćwiczeń jest szeroki repertuar utworów i gatunków muzycznych. Wszystkim działaniom towarzyszy nieodzownie humor i dobra zabawa.

Uczestnicy Strefy wokalu przygotowują się do konkursów wokalnych oraz występów artystycznych, ich koncerty stanowią stałą oprawę wydarzeń organizowanych przez Słupski Ośrodek Kultury.

Instruktorka:
Aleksandra Cybula - aktorka musicalowa, trener wokalny.

 

LOGOTRELE
Wiek: 4-5 i 6-7

Zajęcia wspomagające rozwój prawidłowej mowy poprzez śpiew i taniec, przeznaczone dla dzieci. W ich trakcie najmłodsi uczestnicy mogą poprawić swoją dykcję, impostację głosu oraz rozwijać się muzycznie. Podczas zabaw muzyczno-ruchowych, w atmosferze pełnej akceptacji, dzieci mogą uczyć się i prawidłowo dojrzewać. 

Instruktorki:
Angelika Sędziak - instruktor tańca, logopeda.
Daria Korowajczyk - wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny, logopeda.

 

STUDIO PIOSENKI
Wiek: 7+

Studio piosenki to propozycja dla osób pragnących doskonalić swoje umiejętności wokalne. Zajęcia charakteryzują się ściśle zindywidualizowanym podejściem do uczestnika. Repertuar i techniki pracy dostosowane są do preferencji poszczególnych solistów. Warsztaty uczą techniki wokalnej, pracy z mikrofonem i interpretacji, dają także możliwość realizacji swoich pierwszych  nagrań.

Absolwenci Studia to często laureaci konkursów wokalnych oraz goście przeglądów muzycznych na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Ponadto scena Słupskiego Ośrodka Kultury jest dla nich zawsze otwarta.

Instruktorzy:
Daria Korowajczyk - wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny, logopeda.
Wiesław Krawczykiewicz - pedagog, muzyk, założyciel lokalnych zespołów muzycznych.

 

TANIEC NOWOCZESNY
Wiek: 6-9 i 10-15

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży. W ramach warsztatów uczestnicy ćwiczą wspólnie, poznając połączenia wielu stylów tanecznych oraz przygotowują choreografię. Ćwiczenia poza umiejętnościami tanecznymi rozwijają koordynację ruchową, kondycję oraz poczucie rytmu, uczą także pracy w grupie i integrują z rówieśnikami. Pozwalają przeżyć wspólną kulturalną przygodę w radosnej, bezpiecznej atmosferze.

Instruktorka:
Angelika Sędziak - instruktor tańca, logopeda.

              

NAUKA GRY NA FORTEPIANIE
Wiek: 7+

Nauka gry na fortepianie przeznaczona dla każdego poziomu umiejętności muzycznych. W naszych zajęciach odnajdą się zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy czarnych i białych klawiszy. Podczas indywidualnych spotkań uczestnicy poznają nuty, uczą się zasad muzycznych, zgłębiają technikę gry, prawidłowe ułożenie rąk oraz właściwą postawę ciała. Zajęcia rozwijają słuch i pamięć muzyczną, uczą skupienia, koncentracji i systematyczności. Nauka gry na fortepianie poza walorem edukacyjnym jest wyśmienitą metodą na relaks i wyciszenie. Może stać się także znakomitym hobby, a nawet drogą kariery.

Instruktor:
Maciej Banachowski - dyrygent, muzyk.

 

STUDIO NAGRAŃ / SALA PRÓB

W pełni wyposażona i przygotowana akustycznie sala prób, przeznaczona do ćwiczeń i nagrań zespołów oraz solistów. Miejsce regularnych spotkań wielu znanych kapel ze Słupska i okolic. Dodatkowo to świetny wybór na nagranie pierwszej płyty lub singla - przygotowanych samodzielnie lub z pomocą naszych specjalistów.

 

GRAFOTEKA
Wiek: 10+

W trakcie zajęć uczestnicy poznają zasady tworzenia grafik w technice druku sitowego, czyli wykonywania wielokrotnych kopii tego samego motywu na różnorodnych materiałach. Na tkaninie, papierze czy drewnie można utrwalić twory swojej wyobraźni. Powstałe w ten sposób dzieła stają się niezapomnianym prezentem, częścią niepowtarzalnego stylu odzieżowego lub unikalną dekoracją.

Instruktorka:
Katarzyna Tomasiak - nauczycielka, aktywnie pracująca na polu artystycznym.

 

PRACOWNIA FOTOGRAFII CYFROWEJ I ANALOGOWEJ
Wiek: 18+

Indywidualne zajęcia z fotografii cyfrowej i analogowej dostosowane do potrzeb uczestników. Niezależnie od poziomu zaawansowania i posiadanego sprzętu każdy miłośnik zdjęć znajdzie w nich coś dla siebie. Początkujący dowiedzą się, czym jest przysłona, czas naświetlania czy czułość́ ISO. Bardziej zaawansowani będą mogli poeksperymentować z kadrem, kompozycją lub ustawieniem świateł.

Instruktor:
Konrad Janicki - fotograf.

 

KOLORAKI
Wiek: 6-10

Zajęcia plastyczne dla dzieci, podczas których najmłodsi artyści malują, rysują, wycinają oraz korzystają z innych technik artystycznych. Program nakierowany jest na rozbudzanie wrażliwości na sztukę i wyzwalanie kreatywności i indywidualnej ekspresji. Dodatkowo zajęcia pozwalają udoskonalić sprawność manualną, koordynację ręka-oko i myślenie abstrakcyjne. Nie można także zapomnieć, że to po prostu wspaniała, kolorowa zabawa.

Instruktorka:
Klaudia Gołębiewska - artystka, projektantka.

 

KLUB PLASTYKA im. Stefana Morawskiego

Klub Plastyka, założony przez legendarnego Stefana „Dziadka” Morawskiego,  działa od 1958 roku. Skupia ludzi z całego regionu słupskiego, pasjonujących się sztuką: głównie malarstwem i rzeźbą. Członkowie wspierają się w rozwoju swoich uzdolnień i zainteresowań, organizują plenery, warsztaty, wystawy indywidualne i zbiorowe, a także konkursy o charakterze regionalnym i ogólnopolskim. Klub zrzesza blisko 100 osób, które stanowią jedną wielką artystyczną rodzinę.

Instruktorka:
Klaudia Gołębiewska - artystka, projektantka.

 

TANIEC TOWARZYSKI
Wiek: 18+

Warsztaty tańca towarzyskiego mogą być okazją do spełnienia marzeń o zanurzeniu się w świecie rytmów. Mogą też służyć zdobyciu jednej z bardzo przydatnych umiejętności towarzyskich. U nas, pod okiem doświadczonych instruktorów, w odpowiednim dla siebie tempie, każdy uczestnik nauczy się tańców: latynoamerykańskich (cha-cha, rumba, jive), standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango) oraz tańca użytkowego. Znakomita okazja do nauki, zabawy i ćwiczeń fizycznych w jednym.   

Instruktorzy:
Monika Jasiak i Grzegorz Turczyn.

 

BATIK
Wiek: 7+

Batik to indonezyjska technika malarska, polegająca na tworzeniu materiałowych obrazów za pomocą wielokrotnego nanoszenia wosku, a następnie farbowaniu go. Ostateczny efekt pojawia się dopiero po całkowitym pozbyciu się wosku z materiału. Jest to sztuka czasochłonna i wymagająca systematyczności, ale rezultaty w pełni wynagradzają poświęcony czas. Praca na zajęciach rozwija wyobraźnię i kreatywność. 

Instruktorki:
Agnieszka Lis - pedagog, miłośniczka szeroko pojętej sztuki.
Marzena Salwiak - pasjonatka designu i sztuki.