Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

15. DKŻ - Koncert Duetu Women Voice and Beat

Muzyka
Termin: 2017-09-08 18:00 - 20:00

Miejsce: ulica Nowobramska

Women Voice and Beat, projekt duetu Kasi Kadłubowskiej i Ayelet Ori Benity (Izrael), łączy w sobie dwie odmienne kultury, tworząc subtelny i niepowtarzalny muzyczny dialog między współczesną
i antyczną perkusją. Między dwoma rodzajami muzyki – intuitywną i zapisaną, między dwoma biegunami – wschodnim i zachodnim.

Benita, zakorzeniona w społeczeństwie kultywującym stare obyczaje i obrządki oraz towarzyszących im pieśniach i Kasia Kadłubowska, kultywująca idee eksperymentu, awangardy i muzyki popularnej przedstawią własne kompozycje, będące syntezą ich indywidulanej percepcji muzyki.

Ayelet Ori Benita jest etniczną perkusjonistką, która czerpie z muzyki arabskiej, żydowskiej i antycznej. Podtrzymuje tradycję gry na jednym z najstarszych instrumentów świata – Bendirze. Specjalizuję się w łączeniu śpiewu i gry na bębnach, komponuje utwory przepełnione ponadczasową energią, nawiązujące do cykli przyrody, kosmosu i ludzkiego życia.

Kasia Kadłubowska jest perkusistką silnie związaną ze sceną klasyczną, współczesnąi eksperymentalną. Występuje jako solistka oraz w zespołach muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej jak i popularnej. Jako inicjatorka projektu stawia przed sobą nowe wyzwanie: poszukiwanie własnych muzycznych korzeni oraz porzucenie awangardy na rzecz tradycji. Jej instrument to wibrafon – melodyczny instrument perkusyjny, który zaistniał dopiero w latach 50. XX wieku.

Projekt jest objęty mecenatem Soroptimist International

Wydarzenie jest elementem 15. Dni Kultury Żydowskiej 2017

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny
Słupski Ośrodek Kultury
Młodzieżowe Centrum Kultury – Kino Rejs

Partnerzy:
Fundacja Kultury Zbliżenia Gdańsk
Fundacja Żydowskie Motywy
Księgarnia Ratuszowa w Słupsku,
Herbaciarnia w Spichlerzu,
Kawiarnia Kafeina
Wydawnictwo Nisza
Partnerzy medialni : Radio Koszalin, Głos Pomorza, Telewizja Słupsk

Zrealizowane ze środków Miasta Słupsk i Województwa Pomorskiego

 

Addres
Nowobramska, Słupsk, Poland

 

Mapa


 

Terminy


  • 2017-09-08 18:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Bip

bip logo pomn1 grad