Wystawa fotografii "PhotoMedia '20"

Fotografia
Termin: 2020-11-06 17:00 - 2020-11-20 18:00

Miejsce: Galeria OR Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

Słupski Ośrodek kultury i Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK zapraszają na wystawę "Photomedia '20", na której zaprezentowane zostaną fotografie zrealizowane w Pracowni Fotografii Medialnej Uniwersytetu Gdańskiego.

Wernisaż odbędzie się 6 listopada o godz. 17.00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego

Wystawa czynna do 20 listopada.

Wystawa PhotoMedia’20 jest prezentacją prac zrealizowanych w Pracowni Fotografii Medialnej, która realizuje autorski program kształcenia w zakresie fotomediów. Prezentowane prace są autorstwa studentów i dyplomantów stopnia magisterskiego, którzy wykonywali zadania w ramach zajęć Specjalności Fotograficznej oraz seminariów dyplomowych na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG. Tradycją Pracowni Fotografii Medialnej jest postawa poznawcza, badawcza i eksperymentalna w zakresie analizy wizualnej obrazu, poznawania i racjonalizowania przekazu wizualnego jako następstwa medialnych działań wizualnych, stosowania fotografii jako języka wypowiedzi. Badane są możliwości obrazu jako medium komunikacji i jego funkcji kreacyjnych, ale realizuje się również klasyczne tematy z zakresu fotografii oraz dokonuje się analizy warstwy dokumentalnej, autobiograficznej i metaforycznej w fotografii. Na program pracowni składają się dwa zakresy poznawcze obejmujące sferę praktyczną i projektową. Program ten pozwala na rozwój osobowości twórczej poprzez fotografię kreacyjną, dokumentalną, eksperyment i prowokację artystyczną w fotografii. Znalazło to swoje odzwierciedlenie na wystawie PhotoMedia’20, przede wszystkim w pracach wykonywanych w ciągu dwóch ostatnich semestrów studiów oraz w realizacjach dyplomowych, w których autorzy formułują swoje wypowiedzi stosując wybrane konwencje oraz strategie fotograficzne. 

Studenci i absolwenci biorący udział w wystawie PhotoMedia’20: Emil Bogumił, Aleksandra Brzezińska, Małgorzata Brzezińska, Weronika Fatz, Mikołaj Janiak, Weronika Juraś, Margarita Korobova, Kinga Michalska, Anna Nagel, Malwina Sidorowicz, Michell Stelmach, Izabela Wrześniewska.

 

Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW

 

Terminy


  • Od 2020-11-06 17:00 do 2020-11-20 18:00