Emcek, znany wcześniej jako Młodzieżowe Centrum Kultury, w 2018 roku został połączony ze Słupskim Ośrodkiem Kultury. W swojej ofercie posiada zajęcia teatralne, muzyczne, rękodzielnicze i plastyczne.

I. MUZYKA

Pracownia Muzyczna Emcek, prowadzona przez instruktorów Romana Pawlaczyka i Piotra Piaseckiego, od wielu lat zajmuje się edukowaniem kolejnych pokoleń młodych wokalistów, instrumentalistów, jak i zespołów muzycznych.

W bieżącym roku prowadzimy zapisy dla dzieci od 10 roku życia na indywidualne zajęcia nauki gry na gitarze i instrumentach klawiszowych. Młodych wokalistów zapraszamy natomiast do Studia Piosenki Emcek, w którym to popracują m.in. nad emisją głosu.

Pracownia Muzyczna SOK oferuje również wynajem Sali Prób dla zespołów muzycznych, które w komfortowych warunkach i pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów mogą szlifować warsztat i pracować nad kompozycjami.

Indywidualne zapisy i informacje dotyczące terminów uzyskać można pod adresami e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

II. PLASTYKA

Tych młodych i tych trochę starszych. Tych malujących jak van Gogh i tych rysujących schematyczne ludziki z kresek zapraszamy na zajęcia RYSUNKU i MALARSTWA.

W każdy wtorek od godz.17:00 do 20:00 zapraszamy osoby dorosłe. Farby, kredki, ołówki, sztalugi wszystkie materiały wliczone w cenę. Zajęcia poprowadzi Dorota Kędzierska - mgr sztuki, absolwentka Instytutu Wzornictwa w Koszalinie, wcześniej uczęszczała do liceum plastycznego

W środy w godzinach 17:00 – 19:00 zapraszamy natomiast dzieci i młodzież

Zapisy: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

III. TEATR

Pracownia Teatralna Emcek zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia teatralne, na których uczestnicy zapoznają się z podstawami tworzenia scenariuszy, scenografii, popracują z tekstem i stworzą wspólnymi siłami spektakle. Zajęcia prowadzi Bożena Konarowska, która w tej chwili prowadzi grupy „Bez gadania to nie my” i „Mam pomysł”

Zajęcia rozpoczną się w październiku. Szczegóły dotyczące naboru uzyskać można pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

IV. RĘKODZIEŁO

Grupa warsztatowa KORALIKÓW BEZ LIKU zaprasza na całoroczny kurs tworzenia biżuterii koralikowej. Warsztaty prowadzi doświadczona instruktorka, Pani Roma Linke.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, nie są wymagane żadne specjalne umiejętności czy zdolności, choć odrobina cierpliwości i krztyna dobrego humoru na pewno będzie przydatna. Organizator zapewnia wszelkie niezbędne narzędzia i materiały.

Zajęcia odbywają się we wtorek od godziny 17:00.

Zapisy pod nr tel. 507 846 243

 

V. TANIEC

TANIEC NOWOCZESNY DLA  NAJMŁODSZYCH - zajęcia oparte na zabawie, wykorzystujące elementy tańców streetowych, dla dzieci to świetny sposób, aby spożytkować energię.

Zajęcia prowadzi Angelika Sędziak - logopeda - pedagog - instruktor tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jako dziecko, zajmując 5 miejsce w kategorii juniorów w Ogólnopolskich Zawodach tańca latyno-amerykańskiego.  Dalszy rozwój kontynuowała w Stiudio Balance w Słupsku, kształcąc się pod okiem nieocenionego instruktora Marcina Bilendy, tam też miała okazję brać aktywny udział w  licznych Ogólnopolskich zawodach w kategorii hip-hop. Dzięki nowatorskiemu podejściu do sztuki tańca, brała udział w licznych spektaklach tanecznych na deskach teatru, m.in.: "Mydło", "Freaky Train Station", "Drogi życia", "Alone in the dark room" oraz "Hip hop w teatrze". 

Pierwsze spotkanie 17 września 2019 godz. 17.00 w tymczasowej siedzibie "emcek" ul. Banacha 17

 

VI. SOK PO GODZINACH

Zapraszamy również do wzięcia aktywnego udziału w inicjatywie „SOK po godzinach”, którą otwieramy się na wszystkich pasjonatów rzeczy nietuzinkowych.

Po godzinach w SOK-u spotykają się m.in.

- pasjonaci szydełkowania na zajęciach MANUFAKTURY

- miłośnicy gry karcianej MAGIC: THE GATHERING

- modelarze AERO MODEL CLUB Słupsk

Zapraszamy do nas z nowymi pomysłami.