Spektakl "Hanna i Hannelore" w Rondzie

Kategoria
Teatr
Termin
2019-12-14 19:00
Miejsce
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a
Telefon
(59) 842 63 49
Strona WWW
"Hanna i Hannelore" to realizowany przez Słupski Ośrodek Kultury projekt, obrazujący powojenną rzeczywistość Słupska, trudne relacje polsko-niemieckie i losy ludzi, dla których Słupsk w 1945 roku stał się domem, oraz tych, dla których przestał nim być.
Projekt powstał we współpracy z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski i Miasta Słupska.
Dopiero w 1945 roku Słupsk znalazł się w granicach Polski. Z tym stanem rzeczy wiązała się konieczność jego zasiedlenia. Według danych z pierwszego przeprowadzonego po wojnie spisu ludności Słupsk liczył 33 115 osób, w tym 32 026 osób ludności napływowej (przede wszystkim z kresów II Rzeczpospolitej oraz mieszkańcy Warszawy i jej okolic) i 1089 autochtonów.
Projekt „Hanna i Hannalore” ma być wieloskładnikowym wydarzeniem kulturalnym przywracającym pamięć o skomplikowanych relacjach powojennych mieszkańców Słupska, ale też „opowieścią” o budowaniu życia od podstaw w nowej rzeczywistości polityczno-społecznej ziem odzyskanych.
 BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W OŚRODKU TEATRALNYM RONDO
Premiera spektaklu "Hanna i Hannelore" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego na podstawie scenariusza Bożeny Konarowskiej odbyła się 20 październikaw Bazie Kultury SOK przy ul. Braci Gierymskich 1. W tytułowe role wcieliły się Anna Rau i Ilona Zaremba. Muzykę skomponował Andrzej Szczucki, zaś kostiumy i scenografię opracowała Aleksandra Chrzan. Autorem plakatu jest Wojciech Stefaniec.
 
 

Terminy

  • 2019-12-14 19:00