Ostatni pojedynek - pokaz z dyskusją

Kategoria
Kino
Termin
2021-11-26 17:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

The Last Duel
USA, Wielka Brytania 2021, 152 min

reżyseria: Ridley Scott
scenariusz: Nicole Holofcener, Ben Affleck, Matt Damon
muzyka: Harry Gregson-Williams
zdjęcia: Dariusz Wolski
obsada: Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer, Harriet Walter, Ben Affleck, Alex Lawther

„Ostatni pojedynek” to wciągającą opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym, a spory rozstrzyga się w pojedynkach na śmierć i życie.

Co nam może powiedzieć XIV-wieczna rzeczywistość o epoce #MeToo? Wbrew pozorom – sporo. Dowodzi tego najnowszy dramat psychologiczny wyreżyserowany przez 83-letniego Ridleya Scotta przedstawiający wraz z okolicznościami przebieg słynnego procesu sądowego ze średniowiecznej Francji. Wytoczył go waleczny rycerz swojemu przyjacielowi, faworyzowanemu przez dwór giermkowi, którego oskarżył o zgwałcenie swojej żony. Już sam fakt, że w warunkach obowiązywania rygorystycznego kodeksu honorowego taki proces naprawdę się odbył, wydaje się ciekawy. /Janusz Wróblewski, Polityka.pl/

W ramach cyklu PO FILMIE, zapraszamy na dyskusję, której moderatorką będzie Aleksandra Polak, ekspertka do spraw europejskich i równości płci.

bilety: 18, 15, 13zł

 
 

Terminy

  • 2021-11-26 17:00