W Emcek-u zajmujemy się działalnością teatralną od 1 stycznia 1992 r. Od tego momentu w regularnych zajęciach teatralnych brało udział około 500 aktorów, którzy przygotowali w sumie ponad 100 premier: klasyków dramatu (m. in. Czechow, Beckett, Bergman, Mickiewicz, Sofokles) i sztuki współczesne (m. in. Walczak, Onichimowska, Bizio, Allen, Gripparri, Huelle/, przedstawienia wieloobsadowe (np. "Bóg" W. Allen) i monodramy (np. "Jasiek" Maleszka) czy spektakle dziecięce (np. "5 minut").

Teatr 2
W tym roku w Emcek-u działa:

Grupa teatralna "BEZ GADANIA TO NIE MY" - młodzież w wieku 12-18 l w poniedziałki i czwartki na godz. 17.00

Teatr 4

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralne. Czekamy zarówno na tych, którzy mieli już doświadczenie sceniczne, jak i zupełnych debiutantów.

Cele tych zajęć teatralnych to: rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i wyobraźni, rozbudzanie aktywności twórczej i chęci udziału w życiu kulturalnym, poznawanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem, poznawanie procesu twórczego wiążącego się z powstawaniem spektaklu, poznawanie specyfiki pracy aktora, doskonalenie mimiki i ekspresji ciała, poprawianie dykcji oraz emisji głosu i in.

Będziemy wspólnie tworzyć spektakle i prezentować je przed mniejszą lub większą publicznością :).

Teatr 1

Prowadzenie: Bożena Konarowska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 727 510 923).

Zajęcia są płatne wg cennika SOK.

Teatr 5