Teatr Poezji i Dialogu ”Rondo” przy  PDK w Słupsku
scenariusz na podstawie poezji Andrzeja Bursy
scenariusz i reżyseria: Antoni Franczak
scenografia: Stefan Morawski
opracowanie dźwiękowe: Seweryn Górski
wykonanie: Krystyna Trojanowska, Maciej Dzierżawski, Zenon Czapski, Jerzy Karnicki, Marek Sosnowski, Ryszard Hetnarowicz, Zbigniew Moskal, Andrzej Szulc, Zbigniew Szkudlarek
premiera: 17 listopada 1974 r.
Nagroda za „poszukiwanie teatralnego kształtu poezji A. Bursy” na Festiwalu Teatrów Poezji i Publicystyki w Płocku 1975 r.
„Kilkakrotnie pisaliśmy już o działalności amatorskiego Teatru Poezji i Dialogu „Rondo” przy PKD. I znowu aktorzy „Ronda” przysporzyli splendoru kulturze słupskiej. „Rondo” powróciło niedawno z Festiwalu Poezji i Publicystyki w Płocku, przywożąc jedną z sześciu głównych nagród, przyznaną za poszukiwanie teatralnego kształtu poezji Andrzeja Bursy. (…) W pochlebnych recenzjach pisano m. in., że słupski teatr „Rondo” okazał się bardzo interesujący, podobał się nie mniej niż laureat nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki.”

wir Głos Koszaliński 17 marca 1975 r.
„Ten sam kierunek poszukiwań formalnych, tyle tylko, że sarkastyczną ironię, kpinę zastępuje mniej bulwersujące widza groteska. Świetny warsztat reżyserski, pokaz nad podziw dobrego aktorstwa.”

Zbigniew Kowalski Czas 7 stycznia 1879 r. Nr 206