Wprowadzone z dniem 12 lutego częściowe odmrożenie kultury pozwoliło teatrom i kinom na wznowienie swojej działalności. W związku z powyższym Ośrodek Teatralny Rondo przygotował na luty dwa wydarzenia skierowane dla miłośników monodramu i teatru tańca.

Europa EuropaJuż 19 lutego o godzinie 19.00 na scenie pojawi się Małgorzata Sokołowska z monodramem pt. „Europa, Europa” w reżyserii Wiesława Dawidczyka.

Monodram ma formę rozmowy z nieobecnym ojcem, której bohaterka nie umiała, a może nie zdążyła przeprowadzić kiedyś. Są to wspomnienia z dzieciństwa i młodości, kiedy Mołdawia była jeszcze częścią ZSRR. Doświadczenie komunistycznej codzienności, potem rozpad Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i wyjazd do wymarzonej Europy stanowią treść owej nieodbytej rozmowy. Jednak powtarzany ciągle zwrot: „Tato, koniecznie muszę ci coś powiedzieć… ” sugeruje, że sedno i pointa nie zostają w tej wyimaginowanej konwersacji osiągnięte. Czy chodzi tylko o rozczarowanie Europą?...

Monodram miał swoją premierę 24 kwietnia 2015 roku.

Płonąca ŻyrafaTydzień później, 26 lutego o godz. 19.05 na scenie Ronda tancerki z Teatru Tańca Enza przedstawią swój najnowszy spektakl pt. „Płonąca Żyrafa” w reżyserii i choreografii Gabrieli Keller-Janus.

O swoim najnowszym widowisku mówi:

 - „Ile oddamy z siebie dla cywilizacji? Ile musimy zapłacić, żeby żyć jak inni? Kim jesteśmy i dla kogo żyjemy? Rodzimy się... i co potem? Co się z nami dzieje i kim się stajemy? Na te pytania odpowiadamy w spektaklu "Płonąca Żyrafa", inspirowanym poezją Grochowiaka i malarstwem Salvadora Dalego, szczególnie obrazem o tym samym tytule. W spektaklu starałyśmy się połączyć taniec nowoczesny z multimedialnymi wizualizacjami stworzonymi przez Kubę Karnickego.”

Spektakl miał swoją premierę 26 września 2020 roku i z powodu wprowadzenia obostrzeń był grany zaledwie raz. Występują: Agnieszka Chmielnik, Maja Burska, Martyna Majewska i Gabriela Keller Janus.

Bilety na oba spektakle w cenie 20 złotych zakupić można w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 5a. Rezerwacja pod numerem tel. (59) 842 63 49.