Międzynarodowy Dzień Teatru to święto, którego nie jesteśmy w stanie zignorować. Dlatego też, nie mogąc gościć Was w progach Teatru RONDO, postanowiliśmy pojawić się w Waszych domach. Ale spokojnie, nie musicie sprzątać, szykować wykwintnych kolacji i obawiać się zarażenia koronawirusem. Nasza wizyta będzie miała charakter wirtualny.

Już 27 marca o godzinie 18.00 zaprezentujemy Wam monodram Michała Studzińskiego pt. "Iwan Karamazow zwraca bilet" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego. Spektakl będzie można zobaczyć na fanpage'u Teatru Rondo na portalu Facebook.

https://www.facebook.com/events/773566379834677/

DOSTĘP OCZYWIŚCIE BEZPŁATNY !

Iwan Karamazow zwraca bilet

karamazow fot Aleksandra Kalista 20Na motywach "Braci Karamazow" i "Biesów" Fiodora Dostojewskiego. Reżyseria: Stanisław Miedziewski, wykonanie Michał Studziński.

Herezjarcha Karamazow nie godzi się na sposób, w jaki Bóg urządził świat. Nic do Niego nie ma osobiście, nie odrzuca go - kwestionuje jedynie Jego plan. Stawia odwieczne pytania o naturę dobra i zła, o konieczność ponoszenia ofiar w imię harmonii. Za główną oś zła i dowód na złe urządzenie świata, Iwan uważa zjawisko cierpienia dzieci.

W XXI wieku egzystencjalne dylematy Dostojewskiego nie tracą na aktualności, a kolejne pokolenia wciąż mogą przejrzeć się w jego prozie jak w zwierciadle; nie krzywym, wręcz przeciwnie - krystalicznie, bezlitośnie czystym...