Zawsze zastanawiałeś się jak to jest stać na scenie przed publicznością? Chciałbyś poznać mechanizm działania Teatru? Ruchu scenicznego? Może wolałbyś stanąć z boku z obiektywem i uwiecznić pełne emocji chwile?  Czy jednak bardziej interesuje Cię X muza?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi: TAK! to RONDO na ferie! jest propozycją skierowaną właśnie do Ciebie! Może jednak nie masz czasu, albo wolisz, żeby Twoje rodzeństwo bądź dziecko wzięło udział w kreatywnych zajęciach i rozwinęło drzemiący w nim potencjał twórczy? Nie zwlekaj: zapisz je na nasze otwarte, feryjne zajęcia.

RONDO na ferie! to oferta bezpłatnych, otwartych warsztatów skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży, przygotowana wspólnie przez Teatr Rondo, Pracownię Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury i Kino Rejs.

Poza zdobyciem umiejętności, w zależności od wyboru zajęć, z zakresu budowania spektakli, gry aktorskiej, recytacji, pracy z aparatem i obróbki zdjęć, rejestracji obrazu, dźwięku i ich montażu; uczestnicy warsztatów rozwiną swoje kompetencje społeczne, podniesie się ich poziom odbioru oraz rozpoznawania emocji. Wszystko dzięki kreatywnej, obfitującej w pozytywne emocje i okraszonej słuszną porcją serdeczności propozycji spędzenia wolnego czasu jaką jest RONDO na ferie!

Przedstawiamy ofertę pięciu różnych rodzajów zajęć:

  1. Sferiowany Teatr

Wśród propozycji twórczych działań w programie warsztatów znajdą się: gry, zabawy i animacja teatralna.
Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat.
Spotkania odbędą się w pierwszym tygodniu ferii, 13-16 stycznia, w godz. 10-12.00.

  1. Po pierwsze: Słowo

Uczestnicy tych zajęć poznają tajniki pięknego, scenicznego mówienia. Będą one obejmowały ćwiczenia dykcyjne, oddechowe. Główny nacisk spotkań zostanie położony na recytację, nie zabraknie jednak elementów podstaw gry aktorskiej. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych.
Warsztaty odbywać się będą w dniach 13, 16, 17, 20 i 22 stycznia, odpowiednio w godzinach 14-16, 16-18, 16-18, 15-17 i 16-18.

  1. Ruch, Obraz, Obiektyw

Podczas tych zajęć ­młodzież rozwinie swoją wyobraźnię i kreatywność. Pozna zasady prawidłowej kompozycji zdjęcia i podstawy techniczne, takie jak użycie przysłony, czasu czy czułości w określonych sytuacjach. Oprócz fotografii krajobrazów i architektury, uczestnicy zajęć nauczą się jak dobrze wykonywać portrety indywidualne i zdjęcia grupowe, a także poznają zasady pracy w studio fotograficznym, w tym programy do obróbki zdjęć.
Na zajęcia należy zabrać aparat fotograficzny z możliwością ręcznych ustawień przysłony i czasu.
Spotkania będą odbywać się w dniach:
- 13 stycznia w godzinach 11-16;
- 15 stycznia w godzinach 10-16 (warsztaty plenerowe);
- 16 stycznia w godzinach 11-16;
- 20 stycznia w godzinach 11-16 (warsztaty plenerowe);
- 22 stycznia w godzinach 11-16;
- 23 lutego: stycznia w godzinach 11-16.

Więcej informacji udziela oraz prowadzi zapisy pani Jadwiga Girsa-Zimny za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. „24 klatki później…”

Zajęcia skierowane są do uczniów szkół średnich i studentów. Uczestnicy zajęć zapoznani zostaną z technikami rejestracji obrazu przy pomocy powszechnie dostępnych urządzeń (np. smart fonów) i obróbką filmu przy użyciu darmowych aplikacji (montaż, edycja, korekcja kolorów). W trakcie zajęć wspólnymi siłami zmierzymy się z etiudami filmowymi, reportażami i wideoklipami, a efektami naszej kilkumiesięcznej pracy podzielimy się z widownią w trakcie uroczystego zwieńczenia roku szkolnego.

Zajęcia odbywać się będą w feryjne czwartki 16 i 23 stycznia w godzinach 15-17.

  1. Kino na ferie!

Kino Rejs zaprasza w czasie ferii zimowych na przedpołudniowe seanse filmowe. Od 13 do 17 stycznia pokażemy drugą część przygód wełnianego bohatera słynnego studia Aardman Animations - "Baranek Shaun Film. Farmageddon", a od 20 do 24 stycznia zapraszamy na przebój kanadyjskich kin - "Szybcy i śnieżni". Dodatkowo w każdy wtorek i czwartek ferii, po seansie organizowane będą warsztaty. W pierwszym tygodniu będziemy wspólnie tworzyć krótkie animacje przy użyciu zabawek optycznych, takich jak praksinoskop oraz zoetrop. W drugim tygodniu zapraszamy na zajęcia plastyczne inspirowane wyświetlanym filmem. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem 507 846 243. Udział w zajęciach za okazaniem biletu z seansu feryjnego. 21 stycznia, z okazji Dnia Babci, zapraszamy o godz. 16.00 na pokaz specjalny filmu "Cały świat Romy" (kat. wiekowa 9+).

Poniżej dokładny rozkład jazdy:

13 stycznia godz. 11.00 "Baranek Shaun Film. Farmageddon";

14 stycznia godz. 10.00 "Baranek Shaun Film. Farmageddon" + warsztaty zabawki optyczne;

15 stycznia godz. 10.00 "Baranek Shaun Film. Farmageddon";

16 stycznia godz. 11.00 "Baranek Shaun Film. Farmageddon" + warsztaty zabawki optyczne;

17 stycznia godz. 11.00 "Baranek Shaun Film. Farmageddon";

20 stycznia godz. 11.00 "Szybcy i śnieżni";

21 stycznia godz. 11.00 "Szybcy i śnieżni" + warsztaty plastyczne;

22 stycznia godz. 10.00 "Szybcy i śnieżni";

23 stycznia godz. 11.00 "Szybcy i śnieżni" + warsztaty plastyczne;

24 stycznia godz. 11.00 "Szybcy i śnieżni";

21 stycznia godz. 16.00 "Cały świat Romy".