Ośrodek Teatralny RONDO zaprasza 3 listopada o godz. 18:00 na spektakl Grupy Wokół Centrum pt. "Dobre Wychowanie", prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.
Całe dzieciństwo słyszeliśmy “bądź grzeczny”, “zachowuj się jak należy”. Ale co to dokładnie oznacza? Ciekawe czy nasi rodzice mieli pełną świadomość tego, jakiego człowieka kształtują i „co z nas wyrośnie”.
Zapraszamy na spektakl o tym, jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają zasady wpojone nam w dzieciństwie. To będzie spektakl o dojrzewaniu, tym fizycznym i mentalnym, o wspomnieniach i ich sile, o dorosłości i związanych z nią oczekiwaniach. To będzie spektakl o kobietach, dziewczynkach, nastolatkach, matkach i córkach i ich relacjach, które często ciężko jest zrozumieć.
fot. Paweł Moląg i Tomasz Ćwiertnia
BIOGRAM CHOREOGRAFA
Agata Molůg fot. Katarzyna Machniewicz Agnieszka TataraAgata Moląg - kierownik Krakowskiego Centrum Choreograficznego, tancerka Grupy Wokół Centrum, pedagog tańca współczesnego. Absolwentka Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła Społeczną Szkołę Baletową w Krakowie otrzymując Dyplom Tancerza-Choreografa. Od 2007 do 2015 roku tancerka w stałym składzie Krakowskiego Teatru Tańca, z którym zrealizowała 14 premier, w tym jeden spektakl solowy “Blondi. Próba”.
Współtworzyła i koordynowała wiele wydarzeń artystycznych i inicjatyw tanecznych. Uczy tańca dzieci, młodzież i dorosłych. Działa edukacyjnie i kreuje przestrzeń ruchową w Młynie Zabierzów pod Krakowem.
W Krakowskim Centrum Choreograficznym pracuje koncepcyjnie, organizacyjnie, działa twórczo i uczy. Współtworzy kolektyw artystyczny Grupa Wokół Centrum powołany przez zespół Centrum do życia w 2015 r. premierą “Makia”. W repertuarze Grupy znajdują się cztery choreografie jej autorstwa: “Makia”, “Płaczki”, “38° C” oraz "Dobre wychowanie".
 
 
Zespół:
choreograf: Agata Moląg
tancerze: Anna Chmiel-Kowalska, Monika Węgrzynowicz, Dominika Wiak, Marta Wołowiec
muzyka: Marcin Janus
producent: Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne
 

Dobre Wychowanie, Grupa Wokół Centrum from KrakowskieCentrumChoreograficzne on Vimeo.

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju.

Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

Bilety w cenie 25zł (normalny) i 20zł (ulgowy) dostępne w kasie Ośrodka Teatralnego RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. 
LOGOS3
                                 MiT belka