Ośrodek Teatralny RONDO w roku szkolnym 2019/2020 zaprasza do skorzystania z oferty Pracowni Teatralnej, Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej oraz Pracowni Filmowej.

 

I. TEATR

Tajniki pracy scenicznej odsłoni Pracownia Teatralna OT Rondo, która od wielu lat aktywnie edukuje młodych i starszych pasjonatów teatru. W roku szkolnym 2019/2020 rekrutację na zajęcia prowadzą następujące grupy:

GRUPA WARSZTATOWA „NOVA”

Młodzieżowa grupa teatralna powstała w 2018 roku ma na swoim koncie dwa spektakle: „Historia Lalki” i „Co jest wolność”, stworzony we współpracy z Grupą POCZEKALNIA SNÓW.

Zajęcia prowadzi Wiesław Dawidczyk – aktor lalkarz, instruktor teatralny, animator kultury. Absolwent pomaturalnego studium instruktorów teatru Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 9 września o godz. 16.00 w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Więcej informacji uzyskać można bezpośrednio od instruktora pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod numerem tel. 59 842 63 49

GRUPA „TEATR OSOBLIWY”

Grupa teatralna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością działa od 2018 roku. Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka, Agata Andrzejczuk - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, oligofrenopedagog, arteterapeuta, wykładowca. Od 15 lat pracuje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słupsku jako nauczyciel – terapeuta. Założycielka grupy teatralnej „LUŹNY SKŁAD”, którą tworzą uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku; dzieci i młodzież z różnymi typami zaburzeń i niepełnosprawności. Grupa prezentuje swoje spektakle na festiwalach i przeglądach teatralnych.

Więcej informacji na temat zajęć i zapisów można uzyskać pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod numerem tel. 59 842 63 49

GRUPA WOKALNO-AKTORSKA „MATERIA PRIMA”

Kolejna z młodszych stażem grup teatralnych. Utworzona w 2018 roku z inicjatywy Anny Rau - asolwentki białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie, od 2011 roku aktorki (a także od czasu do czasu reżyserki) w Państwowym Teatrze Lalki "Tęcza" w Słupsku, od niedawna także instruktorki teatralnej i wokalnej w słupskim Teatrze Rondo, gdzie jest głównodowodzącą proszę panią w grupie Materia Prima.

Grupa Materia Prima pod jej kierunkiem zadebiutowała niedawno w Teatrze Rondo spektaklem "Śpiewniki domowe" na podstawie pieśni Stanisława Moniuszki, "Nowych wierszy znanych poetów" Grzegorza Uzdańskiego oraz "Ślepnąc od świateł" Jakuba Żulczyka.

Terminy przesłuchań dla uczniów szkół średnich ogłosimy w drugiej połowie września. Więcej informacji uzyskać można pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem tel. 59 842 63 49

TEATR TAŃCA ENZA

Założony i prowadzony do dziś przez Gabrielę Keller-Janus Teatr Tańca Enza prowadzi nabory do dwóch grup: młodzieżowej (17-20 lat)i kobiet dorosłych (30+). Zapisy prowadzone są zarówno w trakcie zajęć, jak i mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 730 821 454.

Harmonogram zajęć:

TEATR TAŃCA ENZA

poniedziałki (17:50 – 19:15), środy (17:05 – 18:35) i soboty (10:00 – 13:00)

TEATR RUCHU ENZA 30+

poniedziałki  (19:20 – 21:00), piątki (18;30 – 20:00)

 

II. FOTOGRAFIA

Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej przy Słupskim Ośrodku Kultury prowadzi zajęcia z myślą o uczniach szkół podstawowych, średnich oraz osób dorosłych. Zajęcia prowadzone są zarówno w grupach wiekowych, jak i indywidualnie.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzi Jadwiga Girsa-Zimny, doświadczona instruktorka fotografii cyfrowej i analogowej, której uczniowie zdobywali szereg nagród w konkursach fotograficznych, a dla wielu z nich fotografia stała się źródłem utrzymania.

Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 17.00 w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a, lub pod nr tel. 59 833 97 63.

Zapraszamy również osoby dorosłe na indywidualne zajęcia prowadzone przez Krzysztofa Piotrkowskiego, byłego uczestnika zajęć u Pani Girsy-Zimny, a obecnie instruktora fotografii i fotoreportera.

Zapisy prowadzone będą w poniedziałki o godz. 18:00 w OT Rondo, lub e-mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

III. FILM

W roku szkolnym 2019/2020 rozpoczynamy nabór na zajęcia w Pracowni Filmowej „24 klatki później…”.

Zajęcia skierowane są do uczniów szkół średnich i studentów. Uczestnicy zajęć zapoznani zostaną z technikami rejestracji obrazu przy pomocy powszechnie dostępnych urządzeń (np. smart fonów) i obróbką filmu przy użyciu darmowych aplikacji (montaż, edycja, korekcja kolorów).

W trakcie zajęć wspólnymi siłami zmierzymy się z etiudami filmowymi, reportażami i wideoklipami, a efektami naszej kilkumiesięcznej pracy podzielimy się z widownią w trakcie uroczystego zwieńczenia roku szkolnego.

Zajęcia odbywać się będą w kilkuosobowych grupach we wtorki lub czwartki w godz. 17:00 – 19:00, a poprowadzi je duet instruktorski: Karolina Staśkiewicz i Krzysztof Przygoda. Karolina od wielu lat pasjonuje się kinematografią i amatorskim ruchem filmowym. O filmach i serialach pisała na blogach, regularnie jeździ również na festiwale filmowe. Krzysztof z kolei często staje po drugiej stronie kamery, a także zawodowo zajmował się montażem materiałów telewizyjnych. Ma na swoim koncie kilka projektów filmowych realizowanych ze słupską młodzieżą i teledysków.

Zapisy przyjmujemy pod adresami e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod nr telefonu 59 842 63 49.

 

Aktualny cennik zajęć znajduje się tutaj