Słupska Kafejka Prawna i Ośrodek Teatralny RONDO zapraszają na kolejną edycję spotkań z cyklu "Rozmowy przy kawie o prawie".

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 maja o godz. 18.00 w OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem i ograniczoną ilość miejsc obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które zarezerwować można w kasie OT Rondo, mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr. (59) 842 63 49

W Majowej Kafejce zapraszamy serdecznie na spotkanie z Panią Profesor Ewą Łętowską. 
Maj to miesiąc polskich konstytucji. I to głównie o konstytucji (pisownia celowa) będziemy rozmawiać.
"Po co człowiekowi Konstytucja?" (1995) 
Po co człowiekowi sądy?
Czy w codziennym życiu Konstytucja coś znaczy? Czego możemy od niej wymagać? Czego się nauczyć? Czy warto ją znać i stosować? 
Ale też i o niezawisłości sędziów i niezależności sądów będzie. Sędzią być. Czy i co to znaczy? 
***
Ewa Łętowska jest polską prawniczką, specjalistką w zakresie prawa cywilnego, profesorem nauk prawnych. Od 1985 profesor w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Członkini Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiej Akademii Umiejętności. Wykładała w Paryżu na Sorbonne-Pantheon, prowadziła odczyty i wykłady na innych uniwersytetach w krajach europejskich. 
Opublikowała liczne prace naukowe z zakresu prawa cywilnego, konstytucyjnego i ochrony konsumentów.
Rzeczniczka praw obywatelskich (1988–1992), będąca pierwszą osobą sprawującą ten urząd w Polsce. 
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego (1999–2002) i Trybunału Konstytucyjnego (od 2002 do czasu przejścia w 2011 w stan spoczynku), członkini komitetu redakcyjnego miesięcznika „Państwo i Prawo”.