Bezdyskusyjnie, bezapelacyjnie i bez dwóch zdań - Świętem Teatru jest PREMIERA! Mało tego: pierwsze spotkanie Widzów i Twórców odbędzie się tym razem w szczególnej chwili - w Międzynarodowy Dzień Teatru!

Zapraszamy Państwa gorąco 27 marca do Teatru Rondo na wyjątkowy wieczór, na PREMIERĘ najnowszego monodramu stworzonego przez znany duet reżysersko aktorski: Stanisława Miedziewskiego i Caryl Swift
„Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba”
na podstawie pierwszego bezpośredniego przekładu Księgi Hioba z hebrajskiego na polski.

plakat PREMIERA BS 01Jest to spektakl z postmodernistyczną obsesją obcości w myśleniu o religii. To POSZUKIWANIE ŚLADÓW INNEGO w tej opowieści o konflikcie człowieka z Bogiem... ten inny jest obecny jako świadek słynnego zakładu w niebie. Powołujemy do tego AKTORA aby wytworzyć falę emocjonalną spektaklu przez rozbijanie sensów oswojonych, wszystkim wiadomych. HIOB jest idolem swego ludu, przywódcą najpierw cenionym, a potem nagle wzgardzonym... kozłem ofiarnym wskazanym przez społeczność, ofiarą.
Czyż największa ofiara Historii – Holokaust - nie wydarzyła się w XX wieku: "O ziemio, nie zakrywaj krwi mojej i... niech nie będzie ustanku memu wołaniu".
***
„Tertium. Ten trzeci świadek w sprawie Hioba”
reżyseria: Stanisław Miedziewski
wykonanie: Caryl Swift
27 marca, godzina 19.00 Teatr Rondo

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie OT Rondo.