rondoZawsze zastanawiałeś się, jak to jest stać na scenie przed publicznością? Chciałbyś poznać mechanizm działania Teatru? Ruchu scenicznego? Improwizacji? Rytmiki, baletu? Czy jednak wolałbyś stanąć z boku, z obiektywem i uwiecznić pełne emocji chwile?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi: TAK! to RONDO na ferie! jest propozycją skierowaną właśnie do Ciebie! Może jednak nie masz czasu, albo wolisz, żeby Twoje rodzeństwo bądź dziecko wzięło udział w kreatywnych zajęciach i rozwinęło drzemiący w nim potencjał twórczy? Nie zwlekaj: zapisz je na nasze otwarte, feryjne zajęcia.

RONDO na ferie! to oferta bezpłatnych, otwartych warsztatów skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży, przygotowana wspólnie przez Teatr Rondo i Pracownię Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury.

Poza zdobyciem umiejętności, w zależności od wyboru zajęć, z zakresu podstaw baletu, budowania spektakli, rytmiki i gry na bębnach, gry aktorskiej, recytacji, pracy z aparatem i obróbki zdjęć; uczestnicy warsztatów rozwiną swoje kompetencje społeczne, podniesie się ich poziom odbioru oraz rozpoznawania emocji. Wszystko dzięki kreatywnej, obfitującej w pozytywne emocje i okraszonej słuszną porcją serdeczności propozycji spędzenia wolnego czasu, jaką jest RONDO na ferie!

Zapisy prowadzimy pod nr. tel. (59) 842 63 49 lub poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Przedstawiamy ofertę pięciu różnych rodzajów zajęć:

1. Teatralne Fiku Miku

Wśród propozycji twórczych działań w programie warsztatów znajdą się: zabawy ruchowe; ćwiczenia z wykorzystaniem dźwięku, działania w zakresie odkrywania i wykorzystania przestrzeni, a także tworzenie prostych form scenicznych. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.
Spotkania odbędą się 18, 19 i 20 lutego w godz. 10-12.00.

2. Po pierwsze: Słowo

Uczestnicy tych zajęć poznają tajniki pięknego, scenicznego mówienia. Będą one obejmowały ćwiczenia dykcyjne, oddechowe. Główny nacisk spotkań zostanie położony na recytację, nie zabraknie jednak elementów podstaw gry aktorskiej. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych ( I Grupa) oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych (II Grupa).
Warsztaty odbywać się będą w dniach 13, 15, 18 i 22 lutego, w godzinach 12.00-13.00 dla Grupy I oraz w godzinach 13.30-15.00 dla Grupy II.

3. Tańczyć każdy może

Tańczyć każdy może, ale im wcześniej zacznie naukę, tym lepiej. Mając to na uwadze proponujemy zajęcia dla najmłodszych dzieci, dzięki którym będą one miały okazję poznać podstawy baletu, co być może zaowocuje rozwojem pasji do tańca.
Spotkania dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat odbędą się 12, 14 i 15 lutego w godzinach 16.15-17.00, a dla trochę starszych dzieci, w przedziale wieku od 6 do 7 lat 12 i 14 lutego w godzinach 17.05-18.00.

4. Gramy i bawimy

To najbardziej multidyscyplinarny blok zajęciowy w naszej ofercie. Uczestnicy tych zajęć zetkną się z podstawową rytmiką, grą na bębnach, zabawami teatralnymi i animacjami. To doskonała propozycja dla dzieci ze szkół podstawowych, które rozpiera energia!
Warsztaty odbędą się 13, 14 i 20 lutego w godzinach 10.00-11.30.

5. Ruch, Obraz, Obiektyw

Podczas tych zajęć młodzież rozwinie swoją wyobraźnię i kreatywność. Pozna zasady prawidłowej kompozycji zdjęcia i podstawy techniczne, takie jak użycie przysłony, czasu czy czułości w określonych sytuacjach. Oprócz fotografii krajobrazów i architektury, nauczą się jak dobrze wykonywać portrety indywidualne i zdjęcia grupowe, a także pracy w studio fotograficznym. Poznają technikę lustrzanego odbicia, fotografii stereoskopowej, malowania światłem. Na zakończenie zaprezentują swoje najlepsze zdjęcia. Na zajęcia należy zabrać aparat fotograficzny z możliwością ręcznych ustawień przysłony i czasu.
Spotkania będą odbywać się w godzinach 11.00-15.00 w dniach:
- 12 lutego: praca z programem Adobe Photoshop, fotografia w studio malowane światłem;
- 13 lutego: plenery Ustka i warsztaty w Centrum Aktywności Twórczej;
- 14 lutego: zajęcia przy komputerze na bazie programu Photoshop;
- 19 lutego: fotograficzny plener, odwiedzimy galerię, Gdańsk, ASP;
- 20 lutego: praca w studio fotograficznym, lustrzane odbicie, fotografia stereoskopowa, malowane światłem;
- 21 lutego: pracownia analogowa Słupskiego Ośrodka Kultury, praca w ciemni przy powiększalniku.