PLAKAT WYKORZENIENIE 1Spektakl pt. "Wykorzenie(nie)" nawiązuje do aktualnej kontrowersji związanej z globalną i lokalną wycinką drzew.

Po co istnieją i co dają człowiekowi drzewa? Na czym polega nasze obcowanie z naturą? Od kiedy Natura stała się naszą własnością? Dawniej człowiek brał z natury tyle, ile potrzebował. Dziś zachłanność sprawia, że eksploatujemy dżungle i lasy jak prywatny folwark. A przecież drzewa były na Ziemi na długo przed pojawieniem się człowieka...

Inspiracją do spektaklu jest książka "Sekretne życie drzew" Peter'a Wohlleben oraz obecna wycinką Puszczy Białowieskiej.

Czym dla Was są drzewa?

Zapraszamy do przesyłania zdjęć drzew - niezwykłych i całkiem zwyczajnych. Tych okazałych, jak i tych miejskich. Tych rozłożystych i tych z poobcinanymi konarami. Zdjęcia przysyłajcie pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcia wykorzystamy w spektaklu, który odbędzie się 28 czerwca, o godzinie 19:00 w Teatrze Rondo. Bilety do nabycia w biurze OT Rondo na Niedziałkowskiego 5a, rezerwacje pod numerem telefonu 59 842 63 49