Zakończenie festiwaluW niedzielę 22 maja zakończył się czterodniowy Ogólnopolski Festiwal Alternatywnych Teatrów Tańca "Otwórz Oczy", który już po raz czwarty zagościł w Teatrze Rondo.

Protokół jury:

Jury w składzie: Joanna Czajkowska, Anna Haracz - przewodnicząca Jolanta Krawczykiewicz. Po obejrzeniu 9 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

 • Teatrowi 3D z Zielonej Góry za przedstawienie „Gdyby Rzeźnie”  - 500 zł (z budżetu partycypacyjnego) - za odwagę, dystans, spójność treści i formy, dobór środków artystycznych oraz wykonanie.
 • Marcie Pańce i Joannie Miś-Fudali z Torunia za przedstawienie „Ślady” – 500 zł (z budżetu partycypacyjnego) - za świadome używanie techniki tańca współczesnego, klarowną kompozycję, wciągającą choreografię oraz dojrzałość sceniczną

Oraz przyznać wyróżnienia:

 • Pracowni Teatru Tańca z Zielonej Góry za przedstawienia „Love songs” i  „#4” – 500 zł (z budżetu partycypacyjnego) - za sprawne operowanie emocjami i wykorzystanie improwizacji strukturalnej do budowania rzeczywistości teatralnej.
 • Teatrowi Tańca Akro i Pań Fu z Torunia za spektakle „Przestrzeń czasu” i „Siwy dym” – 500 zł (z budżetu partycypacyjnego) - za celność doboru choreografii i kompozycji ruchu
 • Teatrowi „Jeszcze 5 minut” z Lęborka za przedstawienie „O przyjemności” 500 zł ( z budżetu partycypacyjnego) -za różnorodność środków wyrazu poprzez ciało, użycie odmiennych technik tanecznych oraz świadome wykorzystanie przestrzeni scenicznej.
 • Markowi Kurkiewiczowi z Dzierzgonia za przedstawienie „Międzyczas” 500 zł (z budżetu partycypacyjnego) - za poetykę, symbolikę teatralną i siłę wyrazu.
 • Tomkowi Giczewskiemu ze Słupska za przedstawienie „Witkacy na srebrnym globie” 500 zł (z budżetu partycypacyjnego) - za świeże i dzisiejsze przetransportowanie myśli Witkacego na język muzyki, ruchu i plastyki

Ponadto jurorka Dyrektorka SOK przyznała wyróżnienia:

 • Teatrowi 3D z Zielonej Góry w wysokości 400 zł
 • Teatrowi Tańca Akro z Torunia w wysokości 300 zł
  Markowi Kurkiewiczowi z Dzierzgonia 300 zł

Jury podkreśla wyrównany poziom prezentacji festiwalowych mimo różnorodności form. Cieszymy się z rzetelności pracy artystycznej, z zaangażowania, z głębi pracy, którą mogłyśmy przez 2 dni prezentacji przeżywać.