Od 6 maja 2016 w Małej Galerii Słupskiego Ośrodka Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 będzie można oglądać wystawę malarstwa Elżbiety Jaworskiej "Stany Ducha".

Wstęp wolny
Wystawa czynna do 6 czerwca 2016

"Stany Ducha"  - to pierwsza wystawa Elżbiety Jaworskiej. Autorka urodziła się w Słupsku, ukończyła Liceum Medyczne, następnie Wydział Biologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Pracuje jako pielęgniarka w słupskim szpitalu. Wstąpienie do Klubu Plastyka w 2008 roku Elżbieta Jaworska zawdzięcza - nieżyjącej już malarce - Janeczce Piechowskiej, która w zachwycie opowiadała o działaniach Klubu, obdarzając przy tym wielką  serdecznością, pomocą i bezinteresownością. Autorka uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych. W roku 2009 w konkursie plastycznym Niekontrolowany Obszar Wrażliwości otrzymała wyróżnienie.

Czuję wewnętrzną potrzebę malowania, po prostu muszę malować. Malując dotykam nieba. Inspiruję się przyrodą, filmem, a także literaturą. Ogromne wrażenie wywarła na mnie lektura „Dzienniczka” św.s. Faustyny dlatego też pragnę przekazać w swoich pracach doświadczenie przeżycia duchowego. Malując zadaję sobie pytania o sens życia, a moja wiara daje mi odpowiedź.

Na wystawie „Stany Ducha” malarka prezentuje 26 obrazów: 17 prac olejnych i 9 akwareli.