Festiwal MIEJSCE KOBIET zaprasza do udziału w warsztatach koralikowych on-line.

W sobotę, 28 listopada, o godzinie 14.00 spotkamy się w wirtualnej przestrzeni, żeby wspólnie pod okiem instruktorki wykonać biały koralikowy naszyjnik. Dla pierwszych pięciu osób będziemy mieli przygotowane zestawy niezbędnych materiałów: koraliki, igłę, nitkę oraz zapięcia...

Biały naszyjnik duzy

Uczestnictwo bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie konta na gmail oraz kamerki i mikrofonu w komputerze.

RBG 2

Ruth Bader Ginsburg - sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, amerykańska ikona feminizmu. W latach pięćdziesiątych, jako jedyna kobieta wśród kilkuset mężczyzn, studiowała prawo na Harvardzie. W latach siedemdziesiątych została pierwszą w historii kobietą na stanowisku profesora na Uniwersytecie Columbia i napisała pierwszy w historii podręcznik prawa poświęcony dyskryminacji płci. Od 1993 roku była sędzią Sądu Najwyższego wyczuloną na sprawy dotyczące dyskryminacji ze względu na płeć, kolor skóry i orientację seksualną. Ruth Bader Ginsburg dzięki swojej tytanicznej pracy i sile argumentacji odmieniła życie milionów kobiet i mężczyzn. Zmarła w wieku 87 lat 18 września 2020 roku.

Dla rękodzielniczek na całym świecie symbolem niezłomnej postawy RBG stał się nierozerwalnie z jej wizerunkiem związany biały koralikowy kołnierzyk.