Trochę wakacyjnego luzu, odrobina studyjnej refleksji, coś dla dzieci, sporo polskiego, thriller, romans i western ze szczyptą sportów ekstremalnych - taki miks przygotowaliśmy dla was na lipcowe popołudnia i wieczory...

 

07 afisz lipcowy 2021 strona 1

 

Szczegółowy repertuar na nadchodzący miesiąc był gotowy już od paru dni... Nie bez powodu jednak zwlekaliśmy z jego publikacją, czekaliśmy bowiem na potwierdzenie wspaniałej wiadomości:) I teraz możemy wam ogłosić, że w lipcu naszymi gośćmi będą twórcy filmu ŻUŻEL: reżyserka, Dorota Kędzierzawska, i odtwórca głównej roli, słupszczanin, Tomasz Ziętek <3 Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 18 lipca, po seansie o godzinie 18.00, a poprowadzi je Anna Patalon.

Żużel plakatMagnezja plakatOstatni komers

Oczywiście, polecamy wam nie tylko ŻUŻEL. Wśród filmów polskich w lipcowym repertuarze wyróżnia się także nowy film Macieja Bochniaka MAGNEZJA. To quasi western, pełen absurdalnego humoru, rozgrywający się na pograniczu polsko-sowieckim na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Doskonałą rozrywkę gwarantują znakomite kreacje aktorskie w wykonaniu między innymi Mai Ostaszewskiej, Agaty Kuleszy, Mateusza Kościukiewicza, Dawida Ogrodnika i Borysa Szyca.

 

Widownię i krytykę podzieliła kolejna polska produkcja w lipcowym rozkładzie Rejsów, czyli OSTATNI KOMERS, brawurowy debiut Dawida Nickela. Akcja filmu dzieje się w ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei.

 

Annette plakatReset plakatWróg doskonały plakat

Wyjątkowym wydarzeniem lipca będzie jeden jedyny pokaz filmu ANNETTE w reżyserii mistrza światowego kina Leosa Caraxa. We wtorek, 6 lipca, o godzinie 21.00 - po raz pierwszy w historii - polscy widzowie wraz z gośćmi otwarcia festiwalu w Cannes będą mogli uczestniczyć w światowej premierze filmu. ANNETTE to unikalny musical i ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. W rolach głównych zobaczymy Adama Drivera i Marion Cottilard.

Ciekawie zapowiada się film produkcji francuskiej RESET. To nie tylko dokument o młodych ludziach uprawiających sporty ekstremalne w najpiękniejszych zakątkach świata… To także imponujące widowisko, które zabierze widzów w ekscytującą wyprawę, film dla miłośników potężnej, nieokiełznanej przyrody, fanów adrenaliny i intensywnych przeżyć.

Europejskie kino na najwyższym poziomie reprezentują także: W CO GRAJĄ LUDZIE, WESELNY TOAST, LATO ’85 (w reżyserii François Ozona) oraz WRÓG DOSKONAŁY (psychologiczny thriller z udziałem Tomasza Kota).

 

Luca plakatElla Bella Bingo plakatRaya i ostatni smok plakat

 

Wśród filmów dla młodej widowni szczególnie polecamy najnowszą produkcję Pixara LUCA. To opowieść o dwójce przyjaciół, która beztrosko spędza wakacyjny czas w nadmorskiej miejscowości. Chłopców łączy wspólny sekret: w rzeczywistości są morskimi istotami, które na lądzie wyglądają jak ludzie. Muszą unikać wody, aby nie zdradzić swojej prawdziwej natury.

Propozycjami na wyjście do kina z dziećmi są także: TARAPATY 2, ELLA BELLA BINGO, ELFINKI oraz RAYA I OSTATNI SMOK.

 

 

Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera. Jednocześnie przypominamy, że w okresie wakacyjnym seanse organizujemy od środy do niedzieli, w tych dniach również czynna będzie kasa kina.

 

07 - afisz lipcowy 2021

07 - repertuar lipcowy 2021

07 - ulotka lipcowa 2021

07 - opis lipcowych filmów 2021