9. Garden Party u Karola - Gdańska Orkiestra Akordeonowa PULSANTI

Muzyka
Termin: 2024-07-14 12:00

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa w Słupsku

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na dziewiątą już edycję letnich koncertów pn. "Garden Party u Karola". Spotykamy się przed pomnikiem Karola Szymanowskiego, w Parku im. Jerzego Waldorffa w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12:00. W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii.
 
Drugi z ośmiu zaplanowanych koncertów odbędzie się 14 lipca, a słupskiej publiczności zaprezentuje się Gdańska Orkiestra Akordeonowa "Pulsanti".
Pulsanti
To grupa akordeonistów młodego pokolenia, których drogi przecięły się w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Tworzą ją muzycy wielokrotnie nagradzani na konkursach akordeonowych.
 
Celem orkiestry jest popularyzowanie i ukazanie szerokiego spektrum kameralistyki akordeonowej, ukazywanie akordeonu w nowatorski sposób oraz poszukiwanie oryginalnych brzmień. Orkiestrę wyróżnia podejście do samego instrumentu, jak i do muzyki, którą wykonuje.
 
W swoim repertuarze orkiestra sięga po utwory muzyki współczesnej, klasycznej oraz rozrywkowej. Członkowie Orkiestry nie boją się eksperymentować, na scenie pojawiają się improwizacje, a swój instrument traktują niekonwencjonalnie, imitując np. efekty perkusyjne. Program koncertu tworzą m.in. aranżacje kompozycji Arvo Pärta, Astora Piazzolli czy Arama Chaczaturiana.
 
"Pulsanti" jako pierwsza orkiestra akordeonowa wystąpiła w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w Radiu Gdańsk, w Stoczni Gdańskiej podczas koncertu z cyklu Stocznia Klasyczna. Zagrała również z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku pod batutą Sylwii Janiak-Kobylińskiej.
 
Opiekę artystyczną na zespołem sprawuje dr hab. Paweł Zagańczyk, dyrygentem orkiestry jest Piotr Mitelski.
 
Zapraszamy serdecznie.
 
Zadanie sfinansowano ze środków Miasta Słupska.
Realizacja:
Słupski Ośrodek Kultury
Współpraca:
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
Koncepcja cyklu:
Joanna Kubacka
Projekt plakatu i okładki:
Paweł Sadowski 

 

 

Terminy


  • 2024-07-14 12:00