Szafing, czyli bezpłatna wymiana odzieży

Film
Termin: 2023-06-04 15:00

Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi WATCH DOCS będzie impreza o wdzięcznej nazwie "Szafing", czyli bezgotówkowa wymiana odzieży lub drobnych przedmiotów typu zabawki i książki.

Celem wydarzenia jest promocja ekologicznego stylu życia. Dla uczestniczek i uczestników eventu będzie to szansa na znalezienie czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego, okazja do „przewietrzenia szafy" i pozbycia się zbędnych rzeczy, a także prosty i przyjemny sposób na oszczędzanie.
Szafing w Rejsie jest darmowy: organizatorzy nie pobierają żadnych opłat, również wymiana odbywać się powinna bezpłatnie. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przyniesienie własnych czystych ubrań lub przedmiotów. Mile widziane jest wyraźne oznaczenie rozmiarówki oraz informacja o ewentualnych wadach, zwłaszcza tych niewidocznych na pierwszy rzuty oka.

Na szafing zapraszamy do sali Tango (Emcek, 3 maja 22) w niedzielę, 4 czerwca, od godziny 15.00. Impreza potrwa dwie godziny.

 

Moda od nowa 3 mały

 

Bezpośrednio po niej zapraszamy do sali kina REJS na bezpłatny pokaz filmu "Moda od nowa". Pełnometrażowy debiut Becky Hutner demaskuje ciemną stronę przemysłu odzieżowego, który w głównym nurcie nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, przestrzeganiem praw pracowniczych i troską o zwierzęta. Bohaterką filmu jest projektantka Amy Powney, która pragnie przeprowadzić prawdziwą rewolucję w branży modowej i wyrusza w podróż w celu znalezienia materiałów, przy których tworzeniu nikt nie ucierpiał: ani zwierzęta, ani ludzie. Film stawia ważne pytanie: czy możliwe jest stworzenie prawdziwie ekologicznej kolekcji mody.

 

 

 

 

Terminy


  • 2023-06-04 15:00