3 TEATRY - Odpowiedź jedna - VETO

Teatr
Termin: 2023-03-26 19:00

„Odpowiedź jedna – VETO”

wykonanie Natalia Sikora
reżyseria Stanisław Miedziewski
muzyka Dominik Strycharski

Monodram, którego podstawowym - i wciąż aktualnym - tematem będzie samotność artysty w systemach totalitarnych, brak zgody artysty na zniewolenie, na podporządkowanie twórczości kolejnym systemom politycznym i na brak wolości słowa. To też sztuka o porozumieniu między artystami pomimo podziałów między ich narodami, o uchodźctwie i potrzebie pozostania człowiekiem. Bohaterką spektaklu będzie Marina Cwietajewa uważana za jedną z najważniejszych poetek XX w., która w wieku 49 lat popełniła samobójstwo. „Nie chciała umrzeć, ale jeszcze bardziej nie chciała przestać być człowiekiem.” – pisze o niej w artykule „Przy świetle sumienia” Józefina Inesa Piątkowska.

Sztuka wpisuje się w aktualną sytuację, jest artystycznym sprzeciwem wobec wojny, która toczy się tuż za naszą granicą. Sprzeciwem wobec każdej wojny. Jest wołaniem o człowieczeństwo.

 

Spektakl został zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego finansowanego z budżetu województwa pomorskiego w roku 2023.

 

Bilety w cenie 40 zł dostępne na stronie https://bit.ly/3IGcqIU
Bilety ulgowe i ze zniżką na Słupską Kartę Mieszkańca w cenie 30 zł dostępne wyłącznie w siedzibie teatru po ukazaniu dokumentu upoważniającego do zniżki. 

 

Spektakl ten bierze udział w plebiscycie "Słupska Nagroda Teatralna 2023".
Zachęcamy do oddawania głosów w formularzu dostępnym pod adresem: https://forms.gle/u3wSzUQLgxdN529c7

Wśród głosujących rozlosujemy nagrody rzeczowe i zaproszenia na spektakle.

 

Telefon
(59) 842 63 49

 

Terminy


  • 2023-03-26 19:00