Paweł Rubacha urodził się w Sławnie w 1959 roku. Okres dzieciństwa spędził w rodzinnych stronach koło Darłowa. Od wczesnych lat wraz z bratem pomagał rodzicom przy gospodarstwie. W szkole odznaczał się dobrymi wynikami w nauce, jak i pewnymi osiągnięciami w dyscyplinach sportowych, jak skok w wzwyż i piłka nożna. Był reprezentantem szkoły w zawodach strzeleckich oraz lekkoatletycznych. Jest absolwentem Szkoły Leśnej w Warcinie. Dzięki nauce w tej szkole pogłębił zamiłowanie do przyrody. Kolejnym szczeblem w edukacji Pawła Rubachy były studia na Politechnice Łódzkiej, gdzie zgłębiał zagadnienia z wiązane z mechaniką stosowaną. Po studiach podjął pracę zawodową w Famarolu.
Początki działalności artystycznej związane są z wykonywaniem unikatowych mebli ogrodowych. Następnie zaczął wykonywać rzeźby ludków i zwierząt z drzewa znalezionego w lesie.
Obecnie związany jest z miejscowością Krzywań w gminie Dębnica Kaszubska. Autor jest wyczulony na naturalne formy przyrody. W wolnych chwilach poświęca się pasjom pozwalającym pozostać w kontakcie z przyrodą, jak jazda na rowerze, rzeźbiarstwo czy majsterkowanie.
Do sekcji rzeźbiarskiej Słupskiego Ośrodka Kultury trafił dzięki renomowanemu rzeźbiarzowi, Zenonowi Frąckiewiczowi. Od 2014 jest członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego. Brał udział w ponad 10 plenerach rzeźbiarskich m. in. w Kawce, Warcinie, Kępicach, Mikorowie, w Łupawsku, w Rowach, w Słupsku. Od 4 lat systematycznie rzeźbi na Jarmarku Słonecznikowym w Gogolewku, który odbywa się tam każdego sierpnia.


 GALERIA PRAC: