Sabina Banach urodziła się w 1924 w Woli Żelechowskiej. W Słupsku zamieszkuje od 1945 roku. W pierwszych miesiącach po wojnie przyjechała wraz z rodziną z Warszawy. Uznała, że tu znalazła swoje miejsce do życia. Jako pracownik administracji pracowała przez lata w wielu słupskich firmach.

Od 1979 roku jest związana z Amatorskim Klubem Plastyków.

Artystyczne szlify zdobywała pod kierunkiem Stefana Morawskiego. Po przejściu na emeryturę w 1982 roku zaczęła realizować swoje artystyczne pasje. Początkowo były to obrazy malowane igłą, później rysunki i obrazy olejne. Ulubione motywy to przyroda, kwiaty i kobiety. Ponadto Autorka dokumentowała w czasie uroki miasta i przemiany zachodzące w Słupsku, niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe Doliny Słupi i Słowińskiego Parku Narodowego. Wszystkie prace są przepiękną artystyczną kroniką regionu tworzoną z wielką wrażliwością i pasją.

Autorka prace swoje prezentowała na 12 indywidualnych wystawach , w wielu zborowych ekspozycjach organizowanych w Słupsku oraz poza granicami. Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich. Artystka jest osobą niezwykle energiczną i pełną twórczych pomysłów.


 GALERIA PRAC: