Aniela Janiszewska urodziła się w 1924 roku w Parczewie. Z wykształcenia jest dyplomowaną pielęgniarką. Z Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego współpracuje od 25 lat i jest jedynym twórcą, który z wielką pasją uprawia sztukę tkactwa artystycznego.

Uprawia również inne formy artystyczne: maluje, rysuje, haftuje. W kreowanym świecie „obrazów malowanych wełną” urzeka wyjątkowa wrażliwość artystyczna Autorki. O swej pracy mówi, iż jest to zajęcie, które wycisza, uspokaja a jednocześnie wymaga benedyktyńskiej cierpliwości, uwagi i precyzji.

Autorka wierzy swojej intuicji i podporządkowuje się emocjom towarzyszącym pracy twórczej. Widzi i umie przetworzyć piękno, które ją otacza. Stąd zgromadzone w zbiorach autorki scenki rodzajowe, kwiaty, pejzaże, ulubione zwierzęta.

Prace Anieli Janiszewskiej były wielokrotnie nagradzane na regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych. Znajdują się w zbiorach Słupskiego Ośrodka Kultury, Muzeum Pomorza Środkowego, a także w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Aniela Janiszewska jest osobą niezwykle aktywną, ma 94 lata i planuje kolejną wystawę.


 GALERIA PRAC: