Grażyna Galant urodziła się w Gdyni, tam spędziła młodość. Od 1991 roku mieszka w Słupsku. Z zawodu nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego i wychowania przedszkolnego. Swoje umiejętności plastyczne wykorzystywała w pracy z dziećmi.
Dziesięć lat temu w wyniku traumatycznych przeżyć związanych z chorobą matki potrzebowała chwili wytchnienia, relaksu, zapomnienia; wówczas to sięgnęła po pędzle.
Od 2008 roku jest członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, oraz Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej w Słupsku.
Uczestniczka plenerów malarskich w kraju i za granicą.
Autorka ilustracji do baśni "Książę kot" zawartej w zbiorze baśni Jolanty Nitkowskiej-Węglarz "Bursztynowa wróżka". Wspólnie z mężem Michałem ilustrowała tomik poezji Jolanty Rubiniec "Jestem".

Laureatka konkursów:
2010 r. wyróżnienie w konkursie Niekontrolowany Obszar Wrażliwości za pracę "Motyl";
2013 r. stypendium Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego i Iwony Grzymskiej w konkursie Niekontrolowany Obszar Wrażliwości za prace "Muszelki";
2013 r. II miejsce w XVI Konkursie Sztuki i Rękodzieła w Słupsku zorganizowanego przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku za pracę "Anna i Ground Canion";
2016 r. nagroda Rektora Akademii Pomorskiej w konkursie Niekontrolowany Obszar Wrażliwości za pracę "Koło margerytek".

Autorka poprzez swoje obrazy ukazuje siebie - miejsca, które ją zachwyciły, swoich bliskich, przedmioty mające dla niej wartość sentymentalną. W jej obrazach dopatrzeć się można promieni słońca, wiatru tańczącego w kwiatach, dotyku dłoni, miłości i przemijania.


 GALERIA PRAC: