Ewa Lidia Sokołowska, słupszczanka, po Rodzicach - warszawianka. Mieszka i pracuje w Smołdzinie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Jest pedagogiem, uczy plastyki i zajęć artystycznych w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Smołdzinie. Jej pasją jest malowanie, w szczególności upodobała sobie technikę malowania olejnego. Tematyką jej obrazów jest w dużej mierze animalistyka.

W swojej twórczości autorka ukazuje przemijanie, zachwyt nad życiem, pięknem, prostotę, ulotność chwili, szlachetność, smutek, ból, samotność, dążenie do doskonałości. Wierzy, że malarstwo to coś więcej niż dekoracyjność - jest jedną z dróg poznania rzeczywistości. Wzbogaca wizję świata, uszlachetnia.

Mistrzem dla niej w kwestii formy, kolorystyki , kameralności kompozycji i tajemnicy światła jest Jean Chardin oraz malarze Młodej Polski. Ewa Sokołowska współpracuje również z „Teatrem z Polski 6” z Gdańska, którego twórcą i założycielem jest gdański aktor i reżyser Ryszard Jaśniewicz. Obrazy Ewy Sokołowskiej znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. Wystawa INTROSPECTIO wiąże się z Jubileuszem autorki: 30 - lecia pracy twórczej i pedagogicznej.


 GALERIA PRAC: